Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Publikacje
Prasa zagraniczna
Wstęp
Poniżej znalazło się podsumowanie ważniejszych publikacji dotyczących oprogramowania prezentowanego w serwisie Programy Aionela, zamieszczonych w prasie zagranicznej. Forma analogiczna jak w przypadku krajowych publikacji prasowych, kolejność chronologiczna.

Podobnie, część materiałów dostępna jest w formacie PDF (po kliknięciu w miniaturkę). Jeśli nie dysponujesz żadną przeglądarką plików PDF, polecam darmową aplikację Foxit Reader.
Rainbow Folders - Computer Bild (Niemcy) 18/2003
Jedna z pierwszych zagranicznych publikacji prasowych. W porównaniu z częścią polskich publikacji cieszy kilka faktów. Po pierwsze redaktorzy niemieckiej edycji Komputer Świata nie wychodzą z założenia, że "programy robią się same", tzn. zawsze wspominają nieco o autorze oraz zamieszczają adresy strony WWW jak i kontaktowy adres e-mail do autora. Poza tym nazwa programu znalazła się - oprócz wspomnianego artykułu - także na okładce pisma oraz etykiecie płyty CD do niego dodawanej. Kolejną bardzo miłą rzeczą jest to, iż programowi poświecono praktycznie całą stronę, co w ponad 250 stronicowym piśmie i tak jest dosyć dużą przestrzenią. Z tego powodu jestem wyjątkowo dumny. Opis użytkowania aplikacji utrzymany jest w typowym dla KŚ stylu - oznakowany został dosłownie każdy przycisk, wyjaśniona została także każda podstawowa operacja krok po kroku. Dla początkujących użytkowników (a do takich właśnie kierowany jest z założenia KŚ) jak znalazł.
Rainbow Folders - Hard 'n' Soft (Rosja)
Drobna wzmianka w samej gazecie i zamieszczenie programu na CD, wystarczyły do spopularyzowania tejże aplikacji na terenie Rosji. Dowodem niech będzie spora ilość pocztówek otrzymanych w ramach rejestracji, tuż po tej publikacji. Tym razem dysponuję jedynie zrzutem ekranu z aplikacji stanowiącej menu płyty CD dołączonej do wspominanego pisma. Drobną ciekawostką jest fakt, iż licencja typu Postcardware jest zupełnie nieznana w Rosji, nie istnieje rosyjski wyraz stanowiący odpowiednik tego słowa, stąd redakcja miała spory problem aby przetłumaczyć ten termin w dostarczonym przez mnie na życzenie anglojęzycznym opisie.
Rainbow Folders - Le Matin (Szwajcaria)
Kolejna publikacja to krótki artykuł zawarty w gazecie codziennej Le Matin. Dokładnie tak - obok artykułów poświęconych sportowi, polityce, gospodarce czy celebrytom szwajcarska gazeta Le Matin informuje o nowościach związanych z komputerami i szeroko pojętą technologią informacyjną. Intrygujące, powiedział bym, że wręcz godne naśladowania...
Rainbow Folders - PC World 3/2004 (Hiszpania)
Tym razem program trafił na płytę CD hiszpańskiej edycji PC Worlda. Jego nazwa pojawiła się zarówno na etykiecie samej płyty jak i na jej opakowaniu. Wystarczy zobaczyć w jakim towarzystwie znalazł się Rainbow Folders, aby stwierdzić, iż ta publikacja miała bardzo prestiżowy charakter.
Pozostałe
Niestety nie posiadam dostępu do wersji papierowej bądź elektronicznej wszystkich zagranicznych gazet, w których wspominano o moich programach. Wiem jednak także o publikacjach, które ukazały się w: ogólnoeuropejskim piśmie "At home with your PC", australijskiej gazecie codziennej "Sydney Morning Herald", brytyjskiej gazecie codziennej "Daily Telegraph", holenderskim piśmie "Personal Computer Magazine" oraz japońskich czasopismach komputerowych: "NET-Runner" i "Windows 2000 World". Uprzedzając pytanie: tak, dotyczyły one głównie aplikacji Rainbow Folders ;).

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.