Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Kolekcja pocztówek
Wstęp
Niniejsza część serwisu poświęcona jest mojej kolekcji pocztówek. Wszystkie przedstawione tutaj pocztówki zostały otrzymane przeze mnie w ramach rejestracji oprogramowania dystrybuowanego na licencji Postcardware. Chcesz dodać kolejny element do mojej kolekcji? Nie ma problemu - pobierz dowolny mój program rozpowszechniany na tego typu licencji, a jeśli Ci się spodoba wyślij mi proszę pocztówkę. Proste :).

Umieszczone zostały tutaj tylko i wyłącznie skany "wierzchniej" strony pocztówek. Strona "spodnia" często zawiera adres nadawcy, bądź inne osobiste informacje, których z pewnością niektórzy woleli by publicznie nie udostępniać.

Zawartość pocztówek nie była w żadnym wypadku cenzurowana. Daleko mi od tego typu działań, choć niektórzy woleli by tu pewnie części pocztówek nie zobaczyć, a jednak moja tolerancja ma bardzo szeroki zakres ;). W kilku rzadkich przypadkach zamazane zostały dane personalne nadawcy, które umieszczone zostały wyjątkowo na "wierzchniej" stronie pocztówki.

Uprzedzając od razu kilka kolejnych pytań: skany pocztówek nie zostały w żaden szczególny sposób obrobione w programie graficznym, po prostu zastosowany został skaner w miarę wysokiej jakości i relatywnie niska kompresja plików JPEG. Przy okazji można zobaczyć w jakim stanie docierają do mnie niektóre pocztówki pokonując po drodze nawet kilka tysięcy kilometrów. Wyjątkowo niska jakość wynika w kilku rzadkich przypadkach z faktu, że oryginalna pocztówka była w rzeczywistości wydrukowanym zdjęciem w niskiej rozdzielczości. Zastosowany proces skanowania eliminuje jakąkolwiek możliwość wystąpienia przypadkowych krzywizn, niemniej część pocztówek została rzeczywiście, oryginalnie krzywo wydrukowana - w żadnym wypadku nie korygowałem pierwotnego wyglądu tego typu pocztówek.

Aktualna ilość pocztówek: 1129 z 47 państw. Podana poniżej liczba w nawiasie  oznacza ilość elementów w danej części kolekcji.
Kolekcja

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.