Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Pobieranie
Wstęp
Dział Pobieranie stanowi kluczowy element serwisu. Umożliwia on bowiem ściągnięcie wszelkich stworzonych przeze mnie programów narzędziowych, gier, wygaszaczy ekranu, czcionek, wtyczek, skórek oraz wszystkiego innego czym chciałem się z Wami podzielić.

Wszystkie materiały udostępniane są w postaci archiwów ZIP. Do ich otworzenia wykorzystać można wbudowany w system Windows mechanizm obsługi archiwów, bądź dowolne inne, dedykowane oprogramowanie obsługujące pliki ZIP, np. polecany przeze mnie osobiście darmowy program PeaZip.

Wszystkie archiwa zawierają plik - o zwracającej na siebie uwagę nazwie - "Przeczytaj.txt" oraz w przypadku aplikacji wielojęzycznych jego anglojęzyczny odpowiednik "Readme.txt". Plik ten zawiera z kolei informacje takie jak: nazwa, numer wersji oraz typ licencji programu - definicję poszczególnych licencji sprawdzić można w dziale Objaśnienia. Ponadto w pliku tym wymienione zostały wersje systemu operacyjnego Windows z którymi to program współpracuje poprawnie. Oprócz tego omawiany plik w niektórych przypadkach zawiera informacje uzupełniające, które dodano w ostatniej chwili (bądź po pewnym czasie od pierwotnego wydania aplikacji), stąd nie znalazły się one we właściwym pliku pomocy. Ostatnia grupa informacji zawartych w tym właśnie pliku dotyczy sposobu instalacji danego programu. Większość programów nie wymaga żadnej instalacji - wystarczy wypakować zawartość archiwum i uruchomić plik EXE. Niektóre programy posiadają jednak dołączony instalator, bądź wymagana jest inna, specyficzna procedura instalacyjna. W takim przypadku zaznaczono to wyraźnie w pliku Przeczytaj.txt. Plik ten nie stanowi jednak pełnej dokumentacji programu. Właściwy plik pomocy w przypadku najstarszych programów nosi nazwę "Info.txt" a w przypadku nowszych posiada nazwę "Pomoc" i dostarczany jest w formacie HLP (starsze programy), CHM (najczęstszy format) bądź HTML (używany tylko w specyficznych przypadkach). Zapoznanie się ze właściwym plikiem pomocy powinno rozwiać wszelkie wątpliwości co do sposobu użytkowania danego programu. W przeciwnym wypadku zapraszam do skontaktowania się ze mną.

Programy przetestowane zostały w każdej z wymienionych wersji systemu Windows: 95, 98, ME, NT4, 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7, 2012, 8. W większości przypadków był to rzeczywisty sprzęt korzystający z danej wersji systemu, w kilku rzadkich przypadkach była to maszyna wirtualna. Niemniej, podczas testów nie pominięto żadnej dostępnej wersji systemu Windows, a informacje o kompatybilności zawarto na podstronie danej aplikacji oraz we wspominanym pliku Przeczytaj.txt. O ile to możliwe do testów użyto systemu z zainstalowanymi wszystkimi dostępnymi na daną chwilę dodatkami Service Pack oraz innymi, istotnymi aktualizacjami.

Na podstronach poszczególnych aplikacji posłużono się szereg terminów, których objaśnienia znaleźć można tutaj.

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.