Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Nagrody
Wstęp
Niniejszy dział zawiera przegląd nagród jakimi wyróżniony został sam serwis Programy Aionela jak i prezentowane w nim oprogramowanie. Nie sposób przedstawić tutaj wszystkich nagród jakie otrzymały moje programy - wystarczy przejrzeć podstrony działu Pobieranie, gdzie starałem się ująć każdą z nich. Z tego względu postanowiłem przytoczyć tutaj te, które mają dla mnie największe znaczenie.
Serwis
Web Reporter - Ciekawa Strona
Recenzja zamieszczona w serwisie Web Reporter. "Bardzo dobrze przygotowana strona domowa, na której autor prezentuje napisane przez siebie ciekawe programy użytkowe i atrakcyjne gry. Oczywiście wszystkie można bezpłatnie pobrać. Polecam, bo wiele z tych małych programów potrafi skutecznie zastąpić większe, komercyjne buble. Wszystkie są przemyślane i wykonane z głową".

Przez wiele lat znany serwis Web Reporter stanowił liczący się - nie tylko w sferze Internetowej - autorytet jeśli chodzi o webdesign i webmastering. Wyróżnienie Ciekawa Strona w zgodzie z opisem Web Reportera "przyznawane jest od 1999 roku ciekawym i przydatnym polskim serwisom, które wybijają się ponad przeciętność". Nic więc dziwnego, że tego typu nagroda ma dla mnie szczególne znaczenie.
Republika WWW - Patronat
To kolejna dosyć istotna dla mnie nagroda. Pod koniec roku 2001, serwis Programy Aionela stał się na tyle popularny, iż zaczęły się problemy z wyczerpywaniem limitu transferu na darmowym konie hostującym stronę - koncie w serwisie Republika. Wtedy właśnie zwróciłem się do jego redakcji i ku mojemu zaskoczeniu uznała ona moją stronę za szczególnie godną uwagi, podwajając także ilość dostępnego miejsca na moim koncie, a w przyszłości także częściowo zwiększając limit transferu. Przy okazji nawiązałem ciekawy kontakt z administratorem Republiki, który niestety odszedł tuż przed zmianami jakie zaszły później w polityce portalu Onet. Swego czasu sporo na ten temat wspominałem w serwisie. Zmiany te ostatecznie na dobre zakończyły mój związek z Republiką - ich strata ;).
Gwiazdor - Strona wyróżniająca się
Katalog stron internetowych Gwiazdor w zgodzie ze własną deklaracją "stawia na strony godne uwagi, wyróżniające się ciekawą treścią, starannym wykonaniem i wysoką użytecznością". Pomimo iż skala ocen jest pięciostopniowa, to ze względu na specyficzny systemem oceny, przyznanie nawet jednej gwiazdki - a co za tym idzie umieszczenie odnośnika i recenzji strony w katalogu - to już wyróżnienie samo w sobie. Dwie gwiazdki definiowane są zaś jako "strona wyróżniająca się", a co za tym idzie stanowią o jeszcze większym prestiżu.
Oprogramowanie
Softpedia - Wybór redakcji
Softpedia to niekwestionowany lider pośród serwisów listujących oprogramowanie. Recenzje programów na praktycznie każdą możliwą platformę sprzętową i systemową, własnoręcznie wykonywane zrzuty ekranu, gigantyczna ilość ocen i komentarzy użytkowników, zestawienie wad i zalet oprogramowania oraz wiele, wiele więcej. Gra Max 2 konkurując na równych zasadach z produktami konkurencyjnymi opatrzona została tutaj symbolem Wybór redakcji.
No Nags - Ocena 5/6
Ta nagroda, zdobyta przez program Rainbow Folders jest dla mnie równie ważna. Głównie ze względu na to, że popularny serwis No Nags prezentujący darmowe oprogramowanie wszelakiej maści, jest prawdopodobnie trzecią co do wielkości i liczby odwiedzin stroną tego typu na świecie. Jest więc zatem swoistym autorytetem w sprawach alternatywy dla przereklamowanych komercyjnych bubli.
File Transit - Ocena 5/5
Ocena w postaci pięciu gwiazdek jaką w serwisie File Transit otrzymała część moich programów to także spore wyróżnienie. File Transit jest według mnie jednym z najbardziej swojskich serwisów listujących programy. Nie czuć tu obcości i automatyzacji obecnej na innych stronach tego typu. Wszystkie programy naprawdę są testowane i oceniane przez prawdziwych ludzi, a i administrator nie jest tutaj zmorą, wręcz przeciwnie - jest uprzejmym, wyrozumiałym i troszczącym się o interesy serwisu człowiekiem. Przy okazji nagroda ta jest o tyle wyjątkowa, że otrzymana została zarówno przez takie aplikacje jak Rainbow Folders, MP3 Hint czy Kolorowanka, a także grę Max 2.
Completely Free Software - Ocena 5/5
Nagroda w postaci pięciu gołębi jaką otrzymała gra Max 2 jest wyjątkowa z innego względu. Głównym autorem i pomysłodawcą serwisu Completely Free Software jest bardzo inteligentny, przenikliwy i wbrew poważnego wieku, wyjątkowo obeznany z technologią człowiek. Fakt, że nie zgadzam się z częścią jego poglądów, niemniej naprawdę widać, że w każdej ze swoich recenzji potrafi docenić pracę jaką autorzy wkładają w stworzenie każdej aplikacji.
List Soft - Wybór użytkowników
Nieistniejący już serwis List Soft nie był być może specjalnie znany, jednak wyróżniała go pewna cecha. Okresowo organizował konkurs na aplikację miesiąca. To na pierwszy rzut oka nic nadzwyczajnego, jednak konkurs ten wyróżniał się formą głosowania. Nie była to typowa sonda znana z innych stron - użytkownicy oddawali głos na daną aplikację poprzez napisanie krótkiego komentarza na temat "dlaczego uważam, że wygrać tym razem powinien właśnie ten program". W jednej z edycji konkursu zwyciężyła gra Max 2. Pod uwagę wzięto nie tylko liczbę "głosów", ale także ich treść.
Es Mucho - Rekomendacja
Ostatnia z nagród ma nieco inny charakter. Nie jest żadną tajemnicą, że czasami podsyłam aplikacje do różnych serwisów listujących oprogramowanie. Czasem ten proces jest częściowo zautomatyzowany dzięki wykorzystaniu tzw. plików PAD. Czasem jednak potwierdza się zasada, że najlepsze programy nie potrzebują reklamy - zostaną same odnalezione przez użytkowników. Tak właśnie było z hiszpańskim serwisem Es Mucho, który nagle - ku mojemu zdziwieniu - wyróżnił aplikację Rainbow Folders swoją rekomendacją. Serwisu tego nigdy wcześniej nie odwiedzałem, program zaś odnaleziony został przez jednego z redaktorów i ostatecznie bardzo pozytywnie zrecenzowany.

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.