Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Kanał RSS
Wstęp
Jeżeli wiesz czym są kanały RSS możesz od razu przejść do kolejnego akapitu :). Otóż kanały RSS to element Internetu, który stopniowo wypiera tradycyjną subskrypcję opartą o listy mailingowe. Zalet jest wiele. Najważniejszą jest niewątpliwie brak konieczności udostępniania osobom trzecim naszego adresu e-mail. Tak właściwie to nigdy nie wiadomo na ile uczciwa okaże się obsługa danego serwisu i czy czasem ów adres nie zostanie przekazany w inne ręce, co skończy się w najlepszym wypadku otrzymywaniem informacji z list mailingowych do których nigdy wcześniej się nie zapisywaliśmy, zaś w najgorszym, zasypaniem skrzynki pocztowej spamem. Kolejna zaleta to wygoda odbierania informacji o aktualizacjach. Zazwyczaj proces ten odbywa się całkowicie automatycznie, przykładowo większość przeglądarek stron WWW posiadających wbudowaną obsługę kanałów RSS powiadamia użytkownika o nowościach w poszczególnych serwisach tuż po uruchomieniu przeglądarki. Nie można zapominać także o niezawodności - nie ma tutaj mowy o przeoczeniu bądź błędnemu zaklasyfikowaniu jako spam wiadomości e-mail stanowiącej powiadomienie o aktualizacji.

Aktualnie praktycznie każda nowoczesna przeglądarka obsługuje natywnie kanały RSS. Ich obecność na danej stronie jest zazwyczaj wykrywana automatycznie, zaś informacja o tym fakcie objawia się obecność charakterystycznej ikonki umieszczonej na pasku adresu bądź pasku stanu przeglądarki. Zazwyczaj wystarczy kliknięcie tej właśnie ikony aby dodać kanał RSS do własnej listy kanałów, ulubionych, zakładek itp. Korzystanie z kanałów RSS odbywa się nieco inaczej w każdej z przeglądarek, stąd w razie problemów odsyłam do ich dokumentacji bądź bogatych zasobów Internetu zawierających szczegółowy opis tego procesu dla każdej przeglądarki z osobna. Jeżeli jednak chcesz korzystać z odrębnej aplikacji dedykowanej obsłudze kanałów, to polecam darmowy program RSS Bandit.
Subskrypcja
Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach w serwisie Programy Aionela subskrybuj jego kanał RSS. Kanał ten zawiera ostatnich pięć wpisów dotyczących aktualizacji serwisu. Aby go subskrybować, kliknij znajdujące się poniżej łącze, bądź skorzystaj z odpowiedniej opcji przeglądarki internetowej wklejając skopiowany wcześniej adres docelowy poniższego łącza.

Subskrybuj kanał RSS "Aktualizacje serwisu Programy Aionela"

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.