Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część XII: #111 - #120
#111, 25 lutego 2005
Witam! Mam przyjemność zaprezentować dzisiaj nowy program mojego autorstwa. Aplikacja nazwana MP3 Rename jest ciekawą pozycją dla posiadaczy sporej kolekcji plików MP3, choć nie tylko. Sądzę, że program może przydać się każdemu. Zapraszam do ściągania efektu dwumiesięcznej pracy i czekam na Wasze opinie. Tradycyjnie już termin wydania kolejnego programu pozostaje nieznany, stąd polecam zapisać się do subskrypcji, dzięki czemu będziecie otrzymywać najświeższe informacje o aktualizacjach w serwisie. Czekam także na Wasze propozycje odnośnie kolejnej aplikacji bądź nowej wersji już istniejącego programu. To wszystko, trzymajcie się ciepło. Pa!
#112, 16 maja 2005
Witam! Dawno nie było już aktualizacji o czysto informacyjnym charakterze, stąd aktualizacja tego typu prędzej czy później musiała się pojawić. Ostatnio otrzymałem od Was sporo propozycji nowych programów czy poprawek do już istniejących. Tradycyjnie czekam oczywiście na więcej :). Obecnie jednak z braku wolnego czasu moje plany wydawnicze zostały nieco przesunięte w czasie. Pomimo tego mogę poinformować Was, iż aktualnie pracuję równolegle nad dwoma projektami, które to niespodziewanie się rozrosły - między innymi stąd wynika opóźnienie. Więcej szczegółów już niedługo. Tymczasem zapraszam do lektury odświeżonych wersji artykułów dotyczących projektu RC5-72, a także oczywiście do dołączenia do samego przedsięwzięcia. Myślę, że oczekiwanie na nową pozycję mojego autorstwa osłodzi Wam także lektura Biblioteki Gier, zaprzyjaźnionego serwisu którego to banner widać powyżej i który to z pewnością warto odwiedzić. To wszystko, trzymajcie się ciepło. Pa!
#113, 8 sierpnia 2005
Witam! Dokładnie pięć lat temu powstał serwis Programy Aionela. Z tej właśnie okazji mam dla Was kilka niespodzianek. Na wstępie jednak, zgodnie z tradycją, pragnę podziękować każdemu kto dzięki swym cennym sugestiom, testom mojego oprogramowania czy po prostu odwiedzinom mojego serwisu przyczynił się do jego rozwoju. Dziękuję Wam wszystkim bardzo! A teraz czas na przygotowane atrakcje :). Otóż aby tradycji stało się zadość tekst Dwa lata minęły został wzbogacony o kolejny rozdział podsumowujący następny rok istnienia strony. Tekst ten znaleźć można oczywiście w dziale Artykuły. Działy Osiągnięcia - Statystyki oraz Osiągnięcia - Publikacje prasowe także zostały zaktualizowane. Ten ostatni zawiera kilka poprawek a także (w drugiej części) informacje dotyczące artykułu na temat programu Rainbow Folders zamieszczonego w japońskim serwisie internetowym Windows Forest. I na deser najlepsza wiadomość. Długo zapowiadany przeze mnie program został wreszcie ukończony. Aplikacja ta nazwana Mandy jest rozbudowanym generatorem fraktali. Wszystkich zainteresowanych tematyką fraktali, a także i tych którzy nie mają o tym najmniejszego pojęcia zapraszam do pobrania z działu Download efektu moich kilkumiesięcznych prac. Gwarantuję, że nie będziecie rozczarowani. Program zaopatrzony jest w bogaty plik pomocy, do którego to lektury zapraszam. Wtedy z pewnością lepiej wykorzystacie możliwości oferowane przez mój nowy "produkt". Życząc sobie i Wam kolejnych udanych lat współpracy pozostaje mi już tylko zachęcić Was do zapoznania się ze wszystkimi wymienionymi atrakcjami. Czekam także, jak zawsze, na Wasze uwagi i propozycje. To wszystko. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#114, 3 listopada 2005
Witam! Zapraszam do zapoznania się z nowym artykułem mojego autorstwa - Wizualne Style Windows XP. Sam temat być może nie jest nowy, jednak opracowanie to dosyć obszernie omawia całe zagadnienie. Zawiera on także wskazówki, które z pewnością ucieszą posiadaczy Windows XP/2003 - umożliwiają one bowiem zastosowanie Wizualnych Stylów zarówno do mojego jak i każdego innego oprogramowania, które domyślnie (pozornie) go nie obsługuje. Tekst ten znajdziecie oczywiście w dziale Artykuły. Wprowadziłem też kilka drobnych modyfikacji na stronie, m.in. link do pliku cncs32.dll niezbędnego do uruchomienia kilku starszych produkcji znajduje się na podstronie każdego z programów wymagających go. Uzupełniłem także listę kompatybilności kilku aplikacji. To z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tych kwestiach. Przypominam także o wydanym niedawno przeze mnie bardzo rozbudowanym programie Mandy - czekam cały czas na Wasze uwagi. Co nowego w najbliższym czasie? Być może będzie to proste i przydatne rozszerzenie powłoki systemowej, już niedługo więcej szczegółów. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#115, 27 listopada 2005
Witam! Zgodnie z zapowiedziami mam przyjemność zaprezentować kolejny programik mojego autorstwa. Tym razem - w przeciwieństwie do Mandy - postawiłem raczej na pomysł i prostotę obsługi niż na stopień rozbudowania, choć trzeba przyznać, że program ten sporo potrafi jak na narzędzie tego typu. Path Copy - bo o nim mowa - jest rozszerzeniem powłoki systemowej, które może okazać się bardzo użytecznym na co dzień. Skąd je pobrać? Oczywiście wystarczy udać się do działu Download, bądź skorzystać ze skrótu po lewej stronie. Tym razem postanowiłem zająć się nieco większym projektem, stąd polecam uzbroić się w cierpliwość. Czekam na Wasze uwagi. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#116, 29 stycznia 2006
Witam! Od utworzenia serwisu Programy Aionela minęło już 2000 dni. Z tej właśnie okazji mam dla Was małą niespodziankę. Nieoczekiwanie, po ponad 4 latach zdecydowałem się na zmianę wystroju strony. Myślę, że jest teraz o wiele czytelniejsza niż ostatnio a także łatwiejsza w nawigacji. Ponieważ takie działy jak Pocztówki, Księga gości czy Osiągnięcia powstawały już po zaprojektowaniu ostatniego designu, były one nieco pozbawione konsekwencji w rozkładzie treści. Teraz wszystko powinno stanowić spójną całość. Przebudowy nie ominął także dział Download - dopracowane opisy, nowe screeny, linki do mirrorów itd. Zapraszam do zwiedzania i wyrażania Waszej opinii na temat nowego wystroju zarówno w sondzie jak i poprzez maile. Nowy, zapowiadany wcześniej program ma się całkiem dobrze, choć do ukończenia jeszcze mu daleko. Wkrótce więcej informacji na ten temat. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#117, 4 maja 2006
Witam! Długo zapowiadany program, ostatecznie nazwany V-Grep, został ukończony. Jest to rozbudowana aplikacja umożliwiająca szybkie wyszukiwanie i zamianę tekstu w wielu plikach jednocześnie, także z wykorzystaniem możliwości jakie oferują znane z systemów klasy Unix tzw. wyrażenia regularne. Program zaopatrzony został w pokaźnych rozmiarów plik pomocy, którego to lekturę zalecam przed skorzystaniem z samej aplikacji. Program pobrać można oczywiście w dziale Download, bądź korzystając ze skrótu po lewej stronie. Przy okazji kilka dodatkowych informacji. Miło mi poinformować o tym, że dopuszczalny miesięczny limit transferu serwisu zwiększony został aż do 12 GB, co powinno rozwiązać wszelkie problemy w tej kwestii. Ponieważ także i dostępna przestrzeń na serwerze hostującym PA znacznie wzrosła, na serwer powróciła zawartość działu Pocztówki, dzięki czemu powinno się go o wiele szybciej przeglądać. Czekam na Wasze opinie dotyczące nowego programu i - jak zwykle - samej strony. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#118, 2 lipca 2006
Witam! Tym razem pragnę zaprosić do pobrania nowej - oznaczonej numerem 1.30 - wersji programu Pomocnik krzyżówkowicza. Z najważniejszych poprawek warto wymienić poważne usprawnienie algorytmu wyszukiwania wyrazów, co skutkuje znacznym przyspieszeniem tego procesu, a także możliwość łatwiejszego dodawania nowych pozycji do słownika. Program znaleźć można oczywiście w dziale Download. Czekam na Wasze opinie dotyczące zarówno nowej wersji Pomocnika jak i wszelkich innych programów. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#119, 10 lipca 2006
Witam! Wyjątkowo szybko udało mi się ukończyć kolejny nowy program. Tym razem jest to rozszerzenie przeznaczone dla Winampa. Wtyczkę Hintamp pobrać można w dziale Download, bądź korzystając ze skrótu po lewej stronie. Tradycyjnie zapraszam do wyrażania opinii zarówno o tym jak i innych programach mojego autorstwa, przypominając jednocześnie, że jestem zawsze otwarty na propozycje nowych programów. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#120, 8 sierpnia 2006
Witam! Dokładnie sześć lat temu powstał serwis Programy Aionela. Przy tej właśnie okazji chciałbym podziękować wszystkim, którzy dzięki testom, uwagom czy choćby poprzez użytkowanie i promowanie mojego oprogramowanie przyczynili się do rozwoju tejże strony. Dziękuję Wam bardzo! Tradycyjnie już artykuł Dwa lata minęły - który to znaleźć można w wiadomym dziale - wzbogacony został o kolejną część podsumowującą ostatni rok mojej działalności. Dodatkowo w sekcji Osiągnięcia > Publikacje prasowe znaleźć można nieco informacji na temat wzmianki dotyczącej Rozsyłacza w książce "Darmowe oprogramowanie - leksykon". Także dane w dziale Osiągnięcia > Statystyki zostały uaktualnione. Od dłuższego czasu przygotowuję także pewną wyjątkową aplikację. Jaką? Przekonacie się już niedługo. Jeszcze raz dziękuję wszystkim i zachęcam do dalszych odwiedzin serwisu oraz do wyrażania opinii na temat moich "produkcji". Trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.