Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część XI: #101 - #110
#101, 22 lutego 2004
Witam! Mam dzisiaj kilka interesujących informacji do zakomunikowania. Po pierwsze Elektrogiełda, pismo które niejednokrotnie zachwycało i zaskakiwało swych czytelników ciekawymi recenzjami programów, postanowiło zamieścić opis także i mojego programu - Przypominacza. Jest co poczytać, zapraszam więc do działu Osiągnięcia > Publikacje prasowe. Po drugie, w kolejnym numerze pisma Komputer Świat Ekspert, na dołączonym CD zamieszczona zostanie inna aplikacja mojego autorstwa - MP3 Hint. Kiedy tylko ukaże się ten numer napiszę coś więcej. I wreszcie po trzecie, jeśli chodzi zaś o kolejny program, który mam zamiar wydać - jest on obecnie we wczesnej fazie testów. Oznacza to, że na jego finalną wersję będziecie musieli poczekać jeszcze sporo czasu. Dodam jeszcze tylko, że zgodnie z obietnicą dział Pocztówki aktualizowany jest regularnie (co tydzień). Zapraszam do lektury i pooglądania :). Trzymajcie się ciepło. Pa!
#102, 20 marca 2004
Witam! Dziś kilka krótkich informacji. Po pierwsze w marcowym numerze hiszpańskiego odpowiednika magazynu PC World Komputer ukazała się krótka recenzja programu Rainbow Folders, zaś sam program trafił na dołączoną płytę CD. Więcej szczegółów znajduje się w dziale Osiągnięcia > Publikacje prasowe. Po drugie, zapowiadany od dawna program jest już na wykończeniu i niedługo ostateczna wersja powinna trafić na stronę. I wreszcie po trzecie strona przeszła kolejny raz gruntowną konserwację, tak aby działała jeszcze płynniej. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#103, 1 kwietnia 2004
Witam! Dzisiaj ukończyłem ciekawy programik nazwany przeze mnie Moo Man. Aplikacja ta jest rozszerzeniem klienta Distributed.net'u. Rozszerzenie to umożliwia wydawanie przez klienta odgłosów... muczenia, i to co każdy ukończony pakiet danych. Myślę że to prawdziwa gratka dla zwolenników projektów koordynowanych przez Distributed.net. Zapraszam do ściągania (dział Download) i czekam na opinie dotyczące samego programu. Wszystkich, którzy nie wiedzą czym są projekty typu RC5-72 czy OGR zapraszam do zapoznania się z odpowiednim tekstem w dziale Artykuły. Dodam także, że kolejny program jest już w produkcji. To tyle. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#104, 30 kwietnia 2004
Witam! Dzisiaj kilka informacji. Zapowiadany wcześniej program jest bardzo rozbudowaną aplikacją i obecnie prace nad nim dotarły do około 25 %, jednak ze względu na brak wolnego czasu spowodowany różnymi czynnikami prace nad programem będą postępować w dosyć wolnym tempie. Oznacza to, że pełnej wersji programu będzie można się spodziewać nie wcześniej jak pod koniec maja. Nie znaczy to jednak, że przez ten czas na stronie nie będą pojawiać się nowości. Wręcz przeciwnie, sama strona wymaga wielu kosmetycznych poprawek, które w najbliższym czasie zostaną dokonane, zmiany widać już choćby w zreorganizowanym dziale Download. Jeśli chodzi o inne plany, to równolegle ze wspomnianą aplikacją pracuję nad nową wersją Rozsyłacza. W najbliższym czasie (połowa maja) wszystkie największe portale oferujące darmowe konta pocztowe wprowadzą drobne zmiany mające na celu polepszenie bezpieczeństwa użytkowania kont (autoryzacja podczas wysyłania poczty). Zmiany te uniemożliwiłyby korzystanie z Rozsyłacza, stąd nowa wersja jest konieczna. To tyle jeśli chodzi o moje najbliższe plany. Na koniec pragnę kolejny raz zachęcić wszystkich do przyłączenia się do projektu RC5-72. Niezorientowanych w temacie a także niezdecydowanych zapraszam do działu Artykuły, gdzie czeka na Was kolekcja poprawionych przeze mnie tekstów związanych z projektem RC5. To tyle. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#105, 31 maja 2004
Witam! Dzisiaj ukończyłem nową wersję Rozsyłacza. Wszystkich poprawek i wprowadzonych udogodnień jest zbyt dużo, aby je tutaj wymieniać. Z najważniejszych wspomnę tylko o obsłudze autoryzacji wymaganej teraz praktycznie na każdym serwerze pocztowym, dodaniu do wysyłanych wiadomości nagłówków antyspamowych, a także o istotnych zmianach w interfejsie oraz dokumentacji. Polecam każdemu użytkownikowi Rozsyłacza aktualizację do wersji 1.70. Nie będziecie żałować :). Jeśli chodzi o wcześniej wspominany program nad którym obecnie pracuję, jestem w stanie przyznać, że prace dotarły do co najmniej połowy. Dodam też, iż inne, drobne narzędzie jest równolegle w trakcie produkcji. Kończąc już, zapraszam do ściągania najnowszej wersji Rozsyłacza. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#106, 26 czerwca 2004
Witam! W dniach 19-21 czerwca poważne problemy techniczne przechodziły serwery Republiki.pl na których to utrzymywany jest serwis Programy Aionela (nie licząc kilku poddziałów typu Pocztówki czy mirrory wszystkich programów). Stąd właśnie w wymienionych dniach nie można było się w ogóle dostać do strony, natomiast przez kilka kolejnych dni, jej aktualizacja nie była możliwa. Dzisiaj, kiedy sytuacja jest już w pełni opanowana zamieszczam kolejną pozycję. Były już programy, gry, czcionki czy tapety a teraz padło na... skórkę do Winampa. Win Grey to ciekawa skórka naśladująca wyglądem klasyczny interfejs znany z serii systemów Windows 9x. Zapraszam do ściągania z działu Download. Przy okazji pragnę ogłosić, że internetowa wersja mojej kolekcji pocztówek - otrzymanych w ramach rejestracji programów Postcardware - została skompletowana. Mimo, iż cały czas pocztówki dalej są przeze mnie otrzymywane i oczywiście akceptowane w ramach "zapłaty" za programy na licencji Postcardware, to ze względu na znaczną objętość dział Pocztówki zostaje zatrzymany na liczbie 750 pozycji. Dzisiaj rozbudowałem i zaktualizowałem także dział Linki. Zapraszam więc do jego odwiedzenia. Przypominając o skórce Win Grey kończę na dziś. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#107, 2 lipca 2004
Witam! Ponieważ mam teraz nieco wolnego czasu, zająłem się "przesiadką" na nowsze wersje środowisk programistycznych oraz innych narzędzi używanych przeze mnie do tworzenia gier i programów. Ponieważ używam tanich, a czasem darmowych wersji komercyjnych produktów, pisanie w nich oprogramowania niesie za sobą pewne ograniczenia, które to z wersji na wersję są coraz bardziej precyzowane. Stąd właśnie powstał nowy dział Licencje. Definiuje on wyraźnie takie pojęcia jak Freeware i Postcardware tym samym uzupełniając ewentualne braki w licencjach dołączanych do samych programów czy gier, tak aby nie było już więcej żadnych wątpliwości w tej kwestii. Generalnie sprawa ta wygląda tak: jeśli używasz mojego oprogramowania do celów prywatnych to wystarczy Ci stwierdzenie iż moje programy były, są i będą w pełni darmowe. Natomiast jeśli zamierzasz używać moich programów do celów komercyjnych, powinieneś koniecznie zapoznać się ze wszystkimi informacjami z działu Licencja. To tyle na dziś. Kolejny program wchodzi właśnie w fazę testów. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#108, 8 sierpnia 2004
Witam! Dokładnie cztery lata temu serwis Programy Aionela został powołany do życia. Na tą okazję przygotowałem kilka atrakcji, jednak zacznijmy od początku. Na wstępie tradycyjnie już pragnąłbym podziękować wszystkim którzy dzięki testom nowych wersji mojego oprogramowania, konstruktywnym uwagom, a także masie wyrazów uznania przyczyniają się do rozwoju strony :). Dziękuję Wam wszystkim serdecznie! Teraz czas na nowy program. Otóż posiadanie domowego serwera FTP zaczyna się coraz bardziej upowszechniać w Polsce. Łącza umożliwiające stały dostęp do Internetu to już żadna nowość, a niewydajne darmowe konta na strony WWW zazwyczaj nie oferują wystarczającej ilości miejsca aby zaprezentować światu nasze cenne pliki. Konfiguracja serwera WWW to proces który może przerazić niejednego wprawnego użytkownika komputera... I tutaj właśnie pojawiają się serwery FTP oraz najpopularniejsza aplikacja służąca do ich obsługi - która co najważniejsze posiada darmową wersję - a mianowicie Serv-U. Zaś mój nowy program - Stat-U to świetne rozszerzenie Serv-U, pozwalające zbudować na podstawie plików LOG listę najczęściej pobieranych plików. Na dodatek lista ta może być bardzo łatwo przeszukiwana i eksportowana. Zapraszam do pobrania aplikacji, wprost z działu Download. Jeśli już jesteśmy przy pobieraniu to warto wspomnieć, że wszystkie działy serwisu - w tym także dział Download - zostały zreformowane. Sądzę, że stali bywalcy od razu wychwycą różnice, mam także nadzieję że nowa forma poszczególnych sekcji przypadnie Wam do gustu. Dzisiaj także i artykuł Dwa lata minęły został wzbogacony kolejnym rozdziałem podsumowującym czwarty rok istnienia strony. Podobnie tekst Co do czego? doczekał się nowej wersji. Publikację tą, a także pozostałe znajdziecie oczywiście w dziale Artykuły. Przy okazji szeregu wprowadzanych poprawek "pod nóż" poszły także wszelkie opisy programów i gier. Łącznie ponowne sprawdzenie i poprawienie nie ominęło aż 120 plików HTML, z czego część została napisana nawet 3 lata temu! Stąd ściągając poszczególne pozycje z działu Download czy przeglądając dział Osiągnięcia możecie zapoznać się z odświeżoną wersją tychże tekstów. Zbliżając się do końca tego newsa przyszedł czas na małą statystykę. Serwis prezentuje obecnie 9 gier, 19 programów użytkowych, 7 programów które można zaklasyfikować jako pozostałe, a także 2 czcionki, zestaw tapet i jedną skórkę. To wszystko uzupełnia zbiór 9 artykułów. Na stronę składa się aż 260 plików a włączając do tego także kolekcję pocztówek - 1700. Po wydrukowaniu cała treść strony zmieściłaby się na 70 stronach A4 a na jej przeczytanie potrzeba by kilku godzin. Jeśli ktoś jest ciekawy jeszcze większej ilości cyferek, pełne zestawienie umieściłem w dziale Osiągnięcia > Statystyki. Kończąc już wspomnę jeszcze, że nowy, dosyć ciekawy i oryginalny program o roboczej nazwie Tooler jest już bliski ukończenia, niedługo więcej szczegółów na ten temat. I wreszcie pozostaje mi tylko zaprosić Was do zapoznania się ze wszystkimi wymienionymi nowościami i ulepszeniami, życząc sobie i Wam kolejnych lat owocnej współpracy. Przypominam, że jestem zawsze otwarty na wszelkiego rodzaju komentarze i propozycje. To wszystko, trzymajcie się ciepło!
#109, 17 września 2004
Witam! Wczoraj wypadł dokładnie 1500 dzień istnienia strony. Tradycyjnie już, na okazje związane z tego typu "okrągłymi cyferkami" przyszedł czas na małą niespodziankę. Mój najnowszy program - a właściwie rozszerzenie systemu - nazwany Blue Screen Managerem umożliwia zmianę kolorystyki chyba najbardziej znienawidzonego elementu systemu Windows jakim są komunikaty krytycznych błędów, popularnie nazywane Blue Screen of Death. Myślę że wiele osób zainteresuje możliwość ingerencji w tak nietypowy element systemu. Aplikacja przeznaczona jest tylko dla posiadaczy systemów Windows 9x. Drobna ciekawostka, serwis Programy Aionela od pewnego czasu listowany jest przez najpopularniejszą obecnie wyszukiwarkę internetową - Google - na drugiej pozycji pod hasłem "programy". Na specjalną uwagę zasługuje fakt, że znalazł się tam bez żadnej ingerencji z mojej strony, zaś swą pozycją wyprzedził nawet onetowski podserwis Programy :). Co do Toolera, to ze względu na częściowo już rozwiązane problemy z kompatybilnością z systemami klasy NT, program ten będzie dostępny w późniejszym terminie. To wszystko, trzymajcie się ciepło. Pa!
#110, 17 listopada 2004
Witam po dłuższej przerwie. Dzisiaj ukończyłem obiecywany od pewnego czasu program o nazwie Tooler. Ale o tym za chwilę, najpierw kilka innych mniej lub bardziej istotnych spraw. Po pierwsze magiczna liczba 100000 odwiedzin została przekroczona już w październiku. Specjalne podziękowania należą się więc Wam, czyli wszystkim odwiedzającym mój serwis. Mam nadzieję że liczba ta nie będzie ostatnią okrągłą ilością odwiedzin. Druga sprawa: we wrześniu serwis miał poważne problemy z przekraczanym notorycznie limitem transferu. W celu ograniczenia ruchu jaki generuje moja strona było konieczne wprowadzenie kilku kosmetycznych zmian, które sprawiają że strona wygląda identycznie pod względem wizualnym a mimo to jest o wiele "lżejsza". Pod koniec września problem został praktycznie opanowany, jednak pomimo tego redakcja Republiki.pl - gdzie hostuję większość strony - zdecydowała się na zwiększenie limitu transferu miesięcznego o prawie połowę i do tego całkowicie nieodpłatnie. Za to należą się jej serdeczne podziękowania z mojej strony. No i wreszcie najważniejsze: zapraszam do ściągania nowego programu mojego autorstwa - Toolera. Program ten to drobne, lecz bardzo użyteczne narzędzie które usprawnia wykonywanie najczęstszych czynności w systemie. Mam nadzieję że aplikacja ta przypadnie Wam do gustu. Oczywiście chętnie usłyszę wszelkie uwagi z Waszej strony dotyczące tego programu jak i rzecz jasna wszelkich innych :). To wszystko, trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.