Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część X: #91 - #100
#91, 12 sierpnia 2003
Witam! Dzisiaj zrobiłem małą "przeprowadzkę". Ze względu na znaczną (i ciągle zwiększającą się) objętość działu Pocztówki, ta część strony została przeniesiona na zapasowy serwer na którym znajduje się od dawna m.in. oficjalna strona Rainbow Folders i Maxa 1 & 2, oraz anglojęzyczne strony MP3 Hinta i Kolorowanki. Serwer ten nie posiada ograniczenia ilości przechowywanych na nim danych ani limitu transferu, mimo to jest nieco wolniejszy od republiki.pl gdzie nadal znajduje się reszta serwisu Programy Aionela. Dział Pocztówki będzie więc teraz dalej rozbudowywany bez obawy o to że nagle miejsce na serwerze się skończy. Jako że zwolniło się nieco miejsca na głównym serwerze, na stronę powrócił Max 2 - można go teraz bez problemu ściągać zarówno z serwera głównego jak i zapasowego. Przy okazji zaktualizowałem także dział Pocztówki o kolejnych kilkanaście pozycji - zapraszam do oglądania. Byłbym także bardzo wdzięczny za raporty o tym z jaką prędkością ładuje się ta część strony w różnych miejscach kraju. Dzisiaj uzupełniłem również dział Osiągnięcia > Publikacje prasowe o fragment związany z artykułem dotyczącym mojego programu Rainbow Folders zamieszczonym w najnowszym numerze Komputer Świata. Przypominam też o nowej wersji programu MP3 Hint, którą wydałem kilka dni temu. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#92, 28 sierpnia 2003
Witam! Dzisiaj bardzo ważna informacja. We wrześniu 2003 roku Parlament Europejski zamierza wprowadzić patenty na oprogramowanie. W wyniku takiego działania wiele stron oferujących darmowe oprogramowanie a także wielu autorów oprogramowania typu Freeware zostałoby zmuszonych do płacenia ogromnych opłat patentowych za algorytmy jakich używają w swoich programach. Patenty na oprogramowanie mogą sprawić, iż przykładowo: zostaniesz podany do sądu za teksty, które sam napisałeś! Patenty na pomysły i algorytmy - nie wykonanie i implementację - ograniczają wolność ludzką, wstrzymują postęp techniczny i przyczyniają się do umacniania się wszelkiego rodzaju monopoli i karteli. Co możesz zrobić? Przeczytaj proszę artykuł "Patenty na oprogramowanie w Europie. Czy grozi nam załamanie rynku informatycznego?" aby zapoznać się z całą sprawą. Następnie jeśli uważasz, iż wprowadzenie tego typu patentów jest niedopuszczalne podpisz petycję znajdującą się tutaj (link już nieaktualny). Jeśli nie jest to dla Ciebie problemem poinformuj proszę o tej sprawie znajomych. Dziękuję. Gorąco zachęcam do podpisywania wspomnianej petycji. A teraz zupełna zmiana tematu. Obecnie jestem w trakcie pisania małej, ale za to bardzo ciekawej i wręcz uzależniającej gry logicznej :). Co z tego wyjdzie - zobaczycie prawdopodobnie już w okolicach połowy września. Dzisiaj uzupełniłem także kolejny raz dział Pocztówki oraz wzbogaciłem dział Osiągnięcia o informacje dotyczące publikacji programu Rainbow Folders w niemieckiej edycji Komputer Świata. To tyle na razie, trzymajcie się ciepło. Pa!
#93, 14 września 2003
Witam! Dzisiaj ogromna aktualizacja działu Pocztówki. Zajęło mi to sporo czasu, ale wreszcie moja wirtualna kolekcja pocztówek odpowiada w 100 % tej rzeczywistej. Dzięki temu, mogę ją teraz co tydzień aktualizować na bieżąco. Zaznaczę, iż ilość pozycji dostępnych w tym dziale przekroczyła już liczbę 450! Zapraszam do oglądania :). Ze względu na zdecydowanie mniejszą (niż w wakacje) ilość wolnego czasu jestem zmuszony przesunąć termin wydania wspomnianej ostatnio gry logicznej na koniec września bądź początek października. Dzisiaj poprawiłem także sporo łącz znajdujących się w dziale Linki. Przy okazji zachęcam do wymiany bannerów, buttonów i linków. Zainteresowanych proszę o kontakt. Na koniec mam jeszcze przyjemność ogłosić pewną miłą informację: program Rainbow Folders został zwycięzcą II edycji konkursu na najlepsze polskie programy Freeware - Komary! Dziękuje bardzo wszystkim którzy zagłosowali. To tyle. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#94, 20 września 2003
Witam! Dzisiaj zakończyłem kolejny etap "przeprowadzki" rozpoczętej ponad miesiąc temu. Ze względu na pogarszający się stan przekierowania k7.pl które obsługiwało wszystkie adresy oficjalnych stron moich anglojęzycznych programów (Max 1 & 2, Rainbow Folders, MP3 Hint, Kolorowanka), zostałem zmuszony wszystkie te adresy przenieść pod domenę aionel.net. Tak więc brzmią one teraz odpowiednio: www.max.aionel.net, www.rainbowfolders.aionel.net, www.mp3hint.aionel.net oraz www.kolorowanka.aionel.net. Z pozoru była to bardzo prosta operacja, jednak stare adresy funkcjonowały praktycznie wszędzie. Tak więc musiałem się zabrać do przerobienia okienek informacyjnych, plików pomocy, plików Readme, instalatorów oraz plików PAD dla każdego z tych programów. Dodatkowo, trzeba było nanieść tonę poprawek na każdą z oficjalnych stron, także na samych Programach Aionela i na dodatek podesłać nową wersję na ponad 50 stron listujących moje programy. Cały ten proces zajął ponad tydzień, ale opłacało się - w tej chwili k7.pl więcej czasu nie działa niż w ogóle działa :). "Przeprowadzka" ta była już ostatnim etapem prac konserwacyjnych jakie były koniecznie do zrobienia na stronie (o poprzednich pisałem wcześniej, już od lipca). Wszystko to gwarantuje, że przez długi okres czasu serwis ten będzie nareszcie działać stabilnie, a wszystkie dostępne w nim pozycje będą zewsząd łatwo dostępne. Skoro mam już całą operację za sobą powracam do prac nad grą logiczną o której kilkukrotnie wcześniej wspominałem. Pełnej wersji można się spodziewać około początku października. Przy okazji mam też dwie miłe wiadomości: mój program - Kolorowanka 2 - otrzymał dwa odznaczenia: 4 kaczuszki na No Nags oraz 5 gwiazdek (najlepsza ocena) w serwisie UK Wares. Dziękuję bardzo. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#95, 6 października 2003
Witam! Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią zamieszczam nową grę - Piramidka. Jest to gra z zasadami opartymi na klasycznej grze planszowej pod tym samym tytułem. Zasady przypominają nieco te znane z pasjansów, tyle że tutaj nie gra się kartami a kamieniami domina. Sam program jest bardzo rozbudowany, w pełni skórowalny oraz posiada bardzo szczegółowy plik pomocy który dokładnie wyjaśnia tajniki tej właśnie gry. Zapraszam do ściągania owocu ponad dwóch miesięcy pracy. Przy okazji mam jeszcze kilka informacji. Po pierwsze dział Osiągnięcia został poszerzony o kolejne informacje dotyczące publikacji moich programów, tym razem padło na program Rainbow Folders i... zresztą sami zobaczcie jaką gazetę (tutaj podziękowania dla Ryszarda za dostarczenie egzemplarza :)). Po drugie zachęcam gorąco do wymiany linków, bannerów oraz buttonów, prosząc zainteresowanych o kontakt. Po trzecie - jaki będzie kolejny program lub nowa wersja istniejącej już aplikacji? No cóż, czas pokaże ;). Na razie polecam ściągnięcie Piramidki. To tyle. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#96, 12 października 2003
Witam! Dzisiaj malutka aktualizacja. Po pierwsze tradycyjnie uzupełniony został dział Pocztówki. Po drugie zaś mam przyjemność ogłosić, iż moja gra - Piramidka, zdobyła prestiżowe odznaczenie (5 złotych gołębi) serwisu Completely Free Software oraz najlepszą ocenę (5 gwiazdek) w serwisie File Transit. Ci którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać w Piramidkę powinni tę zaległość szybko nadrobić :). Przy okazji zapraszam do składnia kolejnych propozycji nowych programów i gier. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#97, 8 listopada 2003
Witam! Dzisiaj spora aktualizacja. Muszę zaznaczyć, iż mam kilka dobrych i złych wiadomości. Proszę, przeczytajcie cały ten news. Zacznijmy od dobrych wiadomości. Po pierwsze mam prawdziwy zaszczyt zakomunikować, iż od swego powstania serwis Programy Aionela odwiedzono już ponad 50000 razy! Także i moja kolekcja pocztówek otrzymanych jako wyraz wdzięczności za napisanie kilku programów (głównie Rainbow Folders) osiągnęła już potężną liczbę 500 (!) sztuk. Po drugie chciałbym poinformować, iż udało mi się w końcu ukończyć prace nad nową czcionką Wyświetlacz. Dokonałem także kilku kosmetycznych poprawek  m.in. na podstronie Subskrypcja oraz Księga gości (znowu działają jak trzeba), a dział Osiągnięcia > Statystyki posiada nowe, aktualne dane. Zapraszam więc do ściągania nowej czcionki, oglądania pocztówek, dopisywania się do subskrypcji oraz księgi! Przyszedł jednak czas na kilka gorszych wiadomości. Chodzi tu głównie o nieustannie zwiększającą się popularność strony. Z jednej strony niezmiernie mnie to cieszy. Z drugiej jednak, w zeszłym miesiącu prawie doszło do przekroczenia limitu transferu konta, na którym hostowany jest ten serwis. Jeśli sytuacja ta się nie zmieni zmuszony będę wprowadzić limitowane godzinowe - czyli ograniczenie maksymalnej ilości danych jakie można pobrać ze strony w ciągu godziny. Wiem jak niesamowicie jest to denerwujące, jednak nie mogę dopuścić do zamknięcia konta, z jednej strony ze względu na Was, a z drugiej ze względu na to, że i tak płacę już niewyobrażalnie duże sumy za jego utrzymanie (a dlaczego? - patrz zeszłoroczny artykuł Nowa (nie tylko) Republika. Aby temu przeciwdziałać proponuję podjąć kilka środków, które zdecydowanie odciążą stronę, co będzie i dla mnie i dla Was bardzo korzystne. Zachęcam więc do zapisania się do subskrypcji, dzięki temu o każdej aktualizacji dowiecie się pierwsi i nie będziecie musieli tak często odwiedzać strony, aby stwierdzić czy nie ma tu czegoś nowego. Ponadto strona jest aktualizowana w pewnych z góry ustalonych porach: tzn. wszelkie nowe programy, gry, artykuły itd. publikowane są zawsze w weekend (zazwyczaj w sobotę), zaś galeria pocztówek aktualizowana jest w poniedziałki rano. Odwiedzanie serwisu w tychże porach powinno zdecydowanie odciążyć serwer, a jednocześnie w zupełności wystarczyć abyście żadnej aktualizacji nie przeoczyli. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#98, 16 listopada 2003
Witam! Mam dziś przyjemność ogłosić, iż amerykańsko-kanadyjska telewizja o tematyce komputerowej Tech TV, wyemitowała 14 listopada program poświęcony w całości mojej aplikacji - Rainbow Folders! Więcej informacji możecie znaleźć w dziale Osiągnięcia. Niestety pomimo faktu, że oficjalna strona Rainbow Folders znajduje się na wszelki wypadek na innym serwerze niż Programy Aionela, programy wspomagające ściąganie używane przez znaczną ilość bywalców strony RF, znajdują jako alternatywną lokację (tzw. mirrora) także kopię pliku rf.zip umieszczoną w serwisie Programy Aionela. Tak więc dzięki wcześniejszemu apelowi, transfer ze strony polskich odwiedzających PA spadł gwałtownie ale mimo to osoby z zagranicy ściągające program Rainbow Folders doprowadziły do znacznego nadwerężenia limitu transferu, a tym samym do wcześniejszego niż planowanego wprowadzenia godzinnego limitu transferu. Jeśli w danym momencie nie można dostać się do strony - spróbujcie po prostu kilka minut później. Sytuacja taka powinna utrzymać się jeszcze do końca listopada. Potem godzinny limit transferu zostanie zniesiony. Wtedy też można się spodziewać jakichkolwiek aktualizacji (innych niż działu Pocztówki :). To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#99, 21 grudnia 2003
Witam! Dzisiaj drobna, głównie informacyjna aktualizacja. Po pierwsze, sytuacja kryzysowa z poprzedniego miesiąca została na dobre zażegnana, tak więc blokada limitu transferu jest w tej chwili (konkretnie od początku grudnia) nieaktywna. Możecie więc ściągać co i jak tylko chcecie :). Po drugie, ostatnio nie miałem zbyt dużo wolnego czasu ze względu na tzw. czynniki losowe, jednak w najbliższym czasie sytuacja ta ulegnie znacznej zmianie. To oznacza, iż możecie spodziewać się na początku stycznia nowego programu mojej produkcji, a właściwie nie tyle programu co zestawu programów, zresztą już niedługo zobaczycie sami. Po trzecie, zaktualizowałem wreszcie dział Pocztówki, dodając całą masę nowych pozycji. Zapraszam do oglądania! Ostatnia sprawa. Jako że zbliża się nowy rok, chciałbym z tychże okazji - wszystkim odwiedzającym stronę, tym którzy ślą coraz to nowe pomysły na programy oraz wszystkim innym, którzy na różne sposoby przyczyniają się do współtworzenia tego serwisu - złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkiego najnajnajlepszego! Do zobaczenia w nowym roku. Pa!
#100, 25 stycznia 2004
Witam! Nareszcie udało mi się ukończyć wspomniany już wcześniej zestaw programów. Dos Tools jest pakietem programów użytkowych przeznaczonych dla DOSu, który zastąpił już bardzo stary, podobny zestaw mojego autorstwa - DOS 4. Pakiet składa się z czterech bardzo szczegółowo wykonanych aplikacji. Zaopatrzony został w obszerny plik pomocy, z którym polecam zapoznać się w całości. Pozwoli Wam to na pełne wykorzystanie możliwości programów. Zapraszam do ściągania! Kolejna dobra wiadomość to ta, iż moja kolekcja pocztówek przekroczyła już 600 pozycji. Stąd dział Pocztówki został mocno zaktualizowany. Zapraszam do oglądania :). To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.