Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część VIII: #71 - #80
#71, 27 grudnia 2002
Witam! Dzisiaj drobna aktualizacja. Po ponad roku użytkowania mojej księgi gości byłem zmuszony przenieść ją na inny serwer. Korzyści: szybsze działanie i możliwość walidacji wpisów przeze mnie przed ich umieszczeniem. Oczywiście wszystkie stare wpisy mozolnie przeniosłem do nowej księgi. W tym tygodniu byłem zajęty także uaktualnianiem wpisów na kilkunastu stronach które zajmują się listowaniem software'u i wymagają uaktualniania linków co najmniej raz na rok. Galeria pocztówek już prawie ukończona, więc za kilka dni na pewno ją umieszczę. Nowa wersja Przypominacza może być leciutko opóźniona, ponieważ po raz kolejny po sporej przerwie wróciłem do prac nad Fastpadem 2. Zapraszam więc wszystkich kandydatów na testerów obydwu programów do skontaktowania się ze mną. Na ukończeniu jest także mały artykuł dotyczący RC5-72 i drobny prezent ode mnie związany z tym projektem. Przy okazji chciałbym złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, spełnienia marzeń i... szybkich łącz w nadchodzącym nowym roku 2003 ;). Wszystkiego dobrego!
#72, 1 stycznia 2003
Witam, już w nowym roku. Dzisiaj zamieszczam obiecaną galerię pocztówek. Właściwie, skończyłem ją nieco wcześniej, ale jeszcze poczekałem trochę i dodałem kilka nowszych pocztówek. Dzięki temu teraz w galerii znajdują się wszystkie pocztówki jakie dotąd dostałem. Zapraszam do oglądania (link po prawej stronie). Zawsze można np. komuś wysłać elektroniczną pocztówkę z obrazkiem... papierowej pocztówki :). Za jakiś czas zamieszczę też uzupełniający artykuł o RC5-72 i wspomniany drobny prezencik z nim związany. Przy okazji, niedługo będę musiał znowu przerzucić wszystkie newsy do trzeciej już części archiwum, bo zrobiło ich się nieco przy dużo. To tyle, trzymajcie się. Pa!
#73, 3 lutego 2003
Witam po dłuższej przerwie. Przez ostatni miesiąc nie mogłem zrobić aktualizacji, a to wszystko za sprawą coraz bardziej sypiącego się sprzętu który wymagał tym razem aż miesięcznego okresu naprawy. Dzisiaj jednak, będzie duży update. Po pierwsze w dziale Artykuły jest już obiecany tekst dotyczący RC5-72. Po drugie zamieściłem wspomniany wcześniej mały prezent związany z tym artykułem. Przeczytacie - zobaczycie :). Po trzecie umieściłem także wersję HTMLową mojej (niestety nieukończonej) gry paragrafowej - Podziemie. Dotychczas była ona dołączona jako przykładowa gra do zestawu do tworzenia paragrafówek mojego autorstwa - Text Games Maker. Pomyślałem jednak że być może są nią także zainteresowane osoby które edytora wcale nie potrzebują, tak więc dzięki pomocy Łukasza (tutaj ogromne podziękowania dla Niego) powstała wersja HTML tejże gry. Oprócz tego zaktualizowałem także galerię pocztówek, dodając 17 nowych w tym m.in. 9 z Japonii. Zmieniłem także całkowicie sposób funkcjonowania księgi gości na wygodniejszy i bezpieczniejszy oraz dodałem kilka linków w dziale... Linki - koniecznie warto odwiedzić tych kilka nowych stron. Jeszcze dwie drobne informacje: wygaszacz Śnieżynki znalazł się w lutowym numerze PC World Komputera a Rainbow Folders w japońskiej (znowu!) gazecie Windows 2000 World. Dziękuje bardzo za publikacje! To tyle, życzę miłego ściągania oraz czytania. Trzymajcie się. Pa!
#74, 7 lutego 2003
Witam! Dzisiaj skończyłem nowy program, a konkretnie rozszerzenie powłoki systemowej, które nazwałem MP3 Hint. Ten ciekawy programik, rozszerza funkcjonalność Windowsowego Eksploratora. Po jego instalacji, zatrzymanie na chwilę kursora nad ikoną pliku MP3, spowoduje wyświetlenie dymku z podpowiedzią zawierającą dane z TAGu tegoż pliku (tytuł, artysta, album itd.). Rozszerzenie to na pewno przyda się każdemu posiadaczowi - nie koniecznie sporej ilości - plików MP3 szczególnie, że działa także w sieci lokalnej. Zapraszam do ściągania! Poprawiłem także kilka drobiazgów w dziale Pocztówki i znowu powiększyłem go o nowe pozycje, przerobiłem także dział Linki. Zmieniłem też sondę, tym razem na nieco bardziej ogólną - zapraszam do głosowania. To tyle, trzymajcie się. Pa!
#75, 14 lutego 2003
Witam! Dzisiaj spora aktualizacja. Po pierwsze, wreszcie udało mi się ukończyć nowy dział - Osiągnięcia. Zamieszczona dotychczas galeria pocztówek miała być w oryginalnym zamyśle tylko małym poddziałem Osiągnięć, a teraz możecie obejrzeć sobie całość. Co znajdziecie w dziale Osiągnięcia? No cóż, dowiecie się z niego m.in. o łącznej liczbie odwiedzin serwisu, która tak przy okazji - właśnie przekroczyła 60 tysięcy. "Jak to możliwe skoro na liczniku widnieje liczba trzy razy mniejsza?", no właśnie - przeczytajcie a dowiecie się :). We wspomnianym dziale znalazły się także publikacje prasowe dotyczące moich programów, oraz komentarz na temat stron listujących oprogramowanie. Całość starałem się utrzymać w dziennikarskiej, bezstronnej formie. A wszystko to na specjalne życzenie zainteresowanych moimi dokonaniami osób (a było ich całkiem sporo). Jak widać, przerzuciłem także stare newsy do kolejnej, trzeciej już części archiwum, gdyż zrobiło się ich znowu nieco przydużo. Wprowadziłem także kolejne, drobne poprawki i dodałem nowe pozycje w dziale Pocztówki. Poprawiłem także masę innych drobnych szczegółów na całej stronie. Tak się składa, że Osiągnięcia kończą rozpoczęte przeze mnie jakiś czas temu prace konserwacyjne nad stroną (przebudowa działu Linki, nowa księga gości, dział Pocztówki itd.), które od pewnego czasu należały się serwisowi a więc i w pewnym sensie Wam. Zakończenie okresu konserwacji, oznacza że wracam do prac nad nowymi wersjami poszczególnych propozycji. Zgodnie z wynikami poprzedniej sondy, tym razem będzie to nowy Przypominacz. Na razie nie podaję konkretnej daty, ale sądzę, że nie powinno zająć to zbyt dużo czasu. Przy okazji wspomnę jeszcze o miłym fakcie: największa codzienna gazeta internetowa Locker Gnome w numerze z 10 lutego tego roku wspomniała (i to bardzo ciepło) o Rainbow Folders - więcej informacji oczywiście w dziale Osiągnięcia. To tyle, zainteresowanych zapraszam do lektury. Trzymajcie się. Pa!
#76, 20 lutego 2003
Witam! Dzisiaj drobna aktualizacja. Skończyłem właśnie nową wersję Rainbow Folders oznaczoną tym razem cyferkami 1.02. Właściwie w tej wersji RF poprawiłem tylko kilka drobnych błędów w samym programie (m.in. kilkukrotne kolorowanie tego samego folderu nie zostawia już żadnych śmieci) oraz pliku pomocy (szczególnie rozbudowałem sekcję FAQ powiększając ją o nowe pytania i odpowiedzi). Przy okazji program wzbogacił się o obsługę kolejnego języka - tym razem niemieckiego. Zapraszam więc do ściągania. Poprawiłem także dużo drobiazgów na oficjalnej stronie programu (www.rainbowfolders.k7.pl). Poza tym, uzupełniłem znowu dział Pocztówki - życzę miłego oglądania :). Na koniec jeszcze tylko dwie drobne informacje: MP3 Hint zdobył najwyższą ocenę (5 gwiazdek) w serwisie File Transit, a gazeta internetowa Locker Gnome kolejny raz zamieściła artykuł dotyczący Rainbow Folders. Więcej na ten temat oczywiście w dziale Osiągnięcia. To tyle, trzymajcie się. Pa!
#77, 30 marca 2003
Witam! Dzisiaj typowy update informacyjny. Po pierwsze, chciałbym przeprosić za miesięczny brak aktualizacji, jednak natłok obowiązków oraz kiepski stan zdrowia spowodowały, że już ponad dwa tygodnie temu musiałem niestety zawiesić prace nad jakimikolwiek nowymi wersjami moich programów. Mam nadzieję, że się nie obraziliście czy coś w tym stylu - w końcu też jestem tylko człowiekiem ;). Kiedy cokolwiek się ruszy na pewno o tym napiszę. Chwilowy brak prac nad programami nie oznacza jednak całkowitego braku aktualizacji strony. Przykładowo, przez ostatni miesiąc na bieżąco aktualizowałem (i cały czas dalej to robię) dział Pocztówki, w którym liczba dostępnych "eksponatów" przekroczyła już magiczną liczbę 100! Zainteresowanych zapraszam do oglądania. To tyle, trzymajcie się. Pa!
#78, 13 kwietnia 2003
Witam! Dzisiaj drobna aktualizacja. Po pierwsze uzupełniłem dział Pocztówki o kilkanaście nowych pozycji. Po drugie zająłem się kolejnymi drobnymi poprawkami na stronie, m.in. zoptymalizowałem wszystkie screeny i przepakowałem część archiwów tak, aby zajmowały jeszcze mniej miejsca, poza tym zrobiłem nowy banner i button - chętnych zapraszam do wymiany. Przy okazji chciałbym poinformować jeszcze o dwóch faktach: jedna z najpopularniejszych w USA gazet internetowych - EMazing.com - zamieściła drobną notkę dotyczącą Rainbow Folders. Efekt był dosyć nieoczekiwany - przeciążenie serwera hostującego Oficjalną Stronę RF i totalny rekord odwiedzalności tejże strony - 7671 osób w ciągu jednego dnia! Oryginał artykułu i więcej szczegółów w dziale Osiągnięcia > Publikacje Prasowe. Ponadto zapraszam do głosowania na moje programy, które zostały nominowane do tytułu Najlepszych Programów Freeware w konkursie Komary. Jeszcze przez pewien czas nie będę mieć czasu na pracę nad nowymi programami, jednak już niedługo się to zmieni. Zainteresowanych zapraszam do oglądania i czytania wszystkiego o czym wspomniałem :). To tyle, trzymajcie się. Pa!
#79, 18 kwietnia 2003
Witam! Dzisiaj, co najważniejsze zamieszczam nową wersję Ułamkowca. Wprowadziłem kilka często sugerowanych ulepszeń oraz poprawiłem drobne niedociągnięcia. Zapraszam do ściągania! Ponadto, tradycyjnie zaktualizowałem dział Pocztówki. Uzupełniłem także dział Osiągnięcia > Publikacje o większą ilość informacji oraz screen statystyk odnośnie wspomnianej ostatnio publikacji w EMazing.com. Przy okazji jeszcze drobna informacja: ze względu na zmianę polityki antyspamowej Wp.pl, dostarczanie informacji o aktualizacji jednocześnie do wielu odbiorców za pomocą takich programów jak np. mój Rozsyłacz, stało się nie dość że nielegalne, to wręcz niemożliwe. Z tego względu wszyscy zapisani do subskrypcji PA posiadający konto pocztowe na Wp.pl będą odtąd otrzymywać informację o aktualizacji w nieco innej formie niż dotychczas. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#80, 27 kwietnia 2003
Witam! Dzisiaj malutki update. Jak zwykle uaktualniłem zawartość działu Pocztówki, tym razem o ponad 30 pozycji! Kolejny raz zabrałem się za drobne poprawki na stronie, m.in. posprzątałem nieco w linkach i buttonach. A już niedługo zamieszczę nową wersję jednego z moich programów lub zupełnie nowy program, zobaczę co pierwsze uda mi się ukończyć. Przy okazji zachęcam do wymiany buttonami, bo po drobnych porządkach zrobiło się ich coś tak mało :). To tyle na razie. Trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.