Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część VII: #61 - #70
#61, 30 września 2002
Witam! Zmiany jakie zaszły w ciągu kilku ostatnich dni na Republice i kilku innych serwerach oferujących darmowe miejsce na strony WWW, zmusiły mnie do napisania pewnego tekstu. Postanowiłem sięgnąć do źródła i napisałem nieco maili do adminów tychże serwerów. O tym, czego się dowiedziałem - a nie jest to w cale przyjemne - możecie sobie poczytać w tekście z działu Artykuły (ostatni, na dole). Oczywiście w żadnym stopniu nie spowolni to moich prac nad zapowiadanymi programami, ponieważ spodziewałem się podobnych zmian w najbliższym czasie, no może nie na taką skalę! To wszystko dzisiaj, trzymajcie się. Pa!
#62, 4 października 2002
Witam! Dzisiaj poprawiłem dużo drobnych szczegółów na stronie, po trochu w każdym dziale (głównie literówki, padnięte linki, buttony itp.). Przy okazji mała ciekawostka: nie zgłaszałem strony do konkursu Podium - Republiki.pl, a tu proszę: właśnie dowiedziałem się, że biorę w nim udział. Czyżby jakieś zadość uczynienie ze strony Republiki? No cóż, nominacji nie odrzuca się. Co prawda ewentualna wygrana i tak by dużo nie dała, bo dostałbym tylko dodatkowe 3 MB miejsca, ale w końcu liczy się sam tytuł no i reklama w Republice :). Dlatego bardzo proszę aby kto tylko znajdzie chwilkę wolnego czasu i uważa że zasługuję na wygraną - zagłosował poprzez kliknięcie na logu konkursu po prawej stronie lub wchodząc tutaj (link już nieaktualny). Uwaga: moja strona w głosowaniu jest oznaczona jako "Piotrek - programista", nie pytajcie nawet dlaczego, Republika sama wyznacza nazwę nominowanej stronie. Oczywiście nikogo do niczego nie zmuszam, ale gdyby jednak ktoś zdecydował się na zagłosowanie byłbym bardzo wdzięczny. Tak przy okazji jeszcze chciałbym podziękować wszystkim którzy wysłali do mnie kartki i zachęcić pozostałych do tego. Przypominam, że mój nowy program Rainbow Folders jest rozpowszechniany na licencji Postcardware (więcej szczegółów w pliku pomocy). Trzymajcie się ciepło. Pa!
#63, 8 października 2002
Witam! Dzisiaj tylko krótka informacja. Po długich poszukiwaniach udało mi się wreszcie znaleźć serwer na którym zmieściła by się strona Maxa 1 & 2, nie posiadający limitu transferu ani żadnych innych wymyślnych ograniczeń (np. brak możliwości bezpośredniego odwołania do pliku jak np. na Wp.pl). Wszystkich którzy jeszcze nie widzieli Maxa 2 zapraszam na www.max.k7.pl, przy okazji swoje miejsce znalazła także angielska wersja strony z której można ściągnąć multijęzykową wersję mojego najnowszego programu Rainbow Folders. Zaproście więc wszystkich zagranicznych znajomych na www.rainbowfolders.k7.pl :). Teraz czeka mnie także dużo nieciekawej roboty związanej z poprawianiem łącz do Maxa 2 na kilkunastu stronach (Download.com, FileTransit.com itd.). Przy okazji postaram się także podesłać na te strony program Rainbow Folders. Dlaczego? Głównie dlatego, że nie znalazłem drugiego darmowego programu o podobnych możliwościach, a skoro zrobiłem go w wersji multijęzykowej to dlaczego miałbym go nie podesłać na kilka zagranicznych stron? Może wreszcie trafię jakimś programem w gusty Tucowsa ;). Jeszcze raz przypominam o licencji programu Rainbow Folders. Niedługo wrócę także do pracy nad poprzednimi zapowiedziami. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#64, 12 października 2002
Witam! Dzisiaj ukończyłem oficjalną stronę programu Rainbow Folders. Jest teraz dostępna po polsku i angielsku, no i nie wygląda już tak biednie jak ostatnio :). Zapraszam: www.rainbowfolders.k7.pl lub www.rainbowfolders.gower.pl. Jeśli zawarte na mojej stronie domowej materiały dotyczące tego programu nie przekonały Cię do jego ściągnięcia koniecznie obejrzyj oficjalną stronę. Znajdziesz tam: dokładny opis działania i możliwości programu oraz screeny pokazujące efekty użycia. Jeszcze raz zapraszam i przypominam o przeczytaniu licencji wspomnianego programu. No i jeszcze czeka mnie podesłanie tego programu na kilka zagranicznych stron, a potem zabieram się za coś nowego (lub wracam do czegoś starego :)). Trzymajcie się. Pa!
#65, 23 października 2002
Witam! Dzisiaj update głównie informacyjny, choć nie tylko. Po pierwsze niedawno projekt RC5-64 został zakończony sukcesem ze strony distributed.net. W dziale artykuły znajdziecie krótki tekst zawierający informacje statystyczne dotyczące projektu, jego zasługi oraz plany distributed.net na przyszłość. Tych którzy nie wiedzą czym jest RC5 zapraszam do przeczytania artykułu piętro wyżej :). Druga sprawa: przez ostatnie dwa tygodnie zajmowałem się podsyłaniem RF (a przy okazji też Maxa 2 tam gdzie go jeszcze nie ma) do kilkunastu serwisów zajmujących się listowaniem darmowego oprogramowania. Efekt jest całkiem niezły: ponad 15 stron zatwierdziło już obydwie pozycje, a RF wygrał nawet kilka nagród: ocenę 5/6 na No Nags, 5 gwiazdek na File Transit, znak !MB!!MB! na Softonic i rekomendację EsMucho.net. Strona oficjalna RF osiągnęła odwiedzalność rzędu 500 dziennie przez kilka pierwszych dni. Aż się zdziwiłem :). Przy okazji poprawiałem też bardzo dużo szczegółów na oficjalnych stronach Maxa 2 i RF. Zmian jest zbyt dużo żeby je wymienić, mimo że większość to tylko szczegóły. Na stronie Maxa m.in. zmieniłem wygląd łącz, zrobiłem lepsze menu, dodałem na startowej podstronie logo, uzupełniłem linki oraz kody bannerów, poprawiłem dużo niedopatrzeń (głównie literówek) w wersji angielskiej strony, dodałem polski i zagraniczny system bannerowy, przerobiłem sondy i przyciski w nich, zrobiłem buttony. Podobne poprawki wprowadziłem też na stronie RF. Kolejne informacje: Maxa 2 i RF można już ściągnąć z ponad 30 mirrorów na całym świecie. Jeśli korzystacie z Download Acceleratora lub FTPSearcha to zauważycie :). Dodałem także alternatywne link do downloadu moich najpopularniejszych pozycji, może będzie się Wam ściągać lepiej niż z Republiki.pl. Mały bajer: teraz dodając PA do Ulubionych, PA będzie oznaczone inną ikonką (tylko pod IE). Za jakiś czas skończę też nową wersję Przypominacza, jestem więc otwarty na ciekawe propozycje nowych opcji. Przy okazji możecie też zagłosować w sondzie (tam po prawej stronie na dole :). Jak dobrze pójdzie i dostanę się do skanera na dłuższy czas to zamieszczę mini-galerię otrzymanych od Was pocztówek, a będzie na co popatrzeć bo m.in. kilka z nich jest z zagranicy :). Zapraszam przy okazji do wysyłania pocztówek, tych którzy jeszcze tego nie zrobili rejestrując Fastpada lub RF. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#66, 28 października 2002
Witam! Dzisiaj nowa wersja programu Rainbow Folders. Poprawiłem głównie dużo drobnych błędów jakie zgłosiliście: zarówno w pliku pomocy jak i w samym programie. Drobny bajer: RF obsługuje teraz oprócz polskiego i angielskiego także język włoski (automatycznie wykrywa język systemu podczas uruchamiania programu). Przy okazji jeszcze kilka informacji. Max 2 zdobył 5 złotych gołębi - najwyższą nagrodę serwisu Completely Free Software. Redaktorzy serwisu napisali też niezbyt skromną recenzję gry - zapraszam do przeczytania (niestety nie mogę podać bezpośredniego linku gdyż adres jest zmienny, ale powinniście ją znaleźć na stronie CFS w sekcji General > Recent additions). Natomiast RF został zamieszczony na CD gazety At home with your PC wydawanej w 5 krajach (niestety nie w Polsce ;)). To tyle, ja wracam do prac nad Fastpadem 2, a nad czym jeszcze to się niedługo okaże. Zapraszam więc ponownie do sondy i kolejny raz dziękuję za następne otrzymane od Was pocztówki (ma ktoś pożyczyć skaner? :)). Trzymajcie się ciepło. Pa!
#67, 25 listopada 2002
Witam! Dzisiejsza aktualizacja jest opóźniona o około dwa tygodnie. Najpierw miałem problemy z komputerem, a kiedy wszystko wróciło do normy niestety padła u mnie cała sieć internetowa i mimo, że aktualizacje miałem już przygotowaną nie mogłem jej zamieścić. Jak pech to pech. Dzisiaj na stronie pojawił się mały akcent zimowy - wygaszacz ekranu Śnieżynki, który nie tylko jest miłym urozmaiceniem systemu ale zawiera także całkiem sporo opcji. Zapraszam więc do ściągnięcia i pogrzebania w konfiguracji :). Przy okazji jeszcze kilka drobnych informacji. Max 2 i Rainbow Folders ukazały się na kilku kolejnych stronach, jednak aby Was nie zanudzać nie będę ich wszystkich wymieniać, zainteresowanych odsyłam do działu Download, możecie też skorzystać z bezpośrednich linków po lewej. Ponadto programy RF i Przypominacz zostały opisany w artykule Top Freeware listopadowego numeru magazynu PC World Komputer i zamieszczone na CD tejże gazety. Jeszcze mała ciekawostka: RF ukaże się w styczniowym numerze japońskiej (wow!) gazety komputerowej NET-Runner. Wracając do drobnych problemów, niestety z wyżej opisanych powodów wszyscy którzy napisali do mnie w ciągu około dwóch ostatnich tygodni otrzymają odpowiedź z pewnym opóźnieniem, gdyż maili jest naprawdę dużo. Przy okazji dziękuję wszystkim za wysłane pocztówki, jestem już pewien że na stronie znajdzie też miejsce ich mini-galeryjka, ponieważ udało mi się na dłuższa chwilę dostać do skanera ;). W najbliższym czasie zamieszczę też mały programik, którego testy trwają już ponad miesiąc. Dlaczego tak długo? Dlatego, bo dopiero po około takim czasie można się spodziewać wyraźnych rezultatów jego pracy, szczegóły już przy najbliższej aktualizacji. Niedługo skończę także następną wersję Rainbow Folders, a być może i Przypominacza. Obydwa programy będą zawierać najczęściej proponowane przez Was zmiany. Niestety wydanie Fastpada 2 w najbliższym czasie staje się coraz mniej realne, im więcej udaje mi się zrobić tym więcej ulepszeń proponują zainteresowane osoby :). To tyle, przypominam o Śnieżynkach i głosowaniu w sondzie. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#68, 5 grudnia 2002
Witam! Dzisiaj drobna aktualizacja. Co najważniejsze, wypuściłem nową wersję wygaszacza Śnieżynki, opatrzoną tym razem numerem 1.01. Poprawiłem kilka drobnych błędów (m.in. trochę szybciej obsługiwane są pliki JPG) i dodałem oprócz obsługi języka angielskiego, mały bajer - obsługę włoskiego (tutaj podziękowania dla mojego stałego tłumacza polsko-włoskiego :)). Przy okazji jeszcze kilka informacji. Max 2 i Rainbow Folders zostały wreszcie zrecenzowane w serwisie FileHungry.com i otrzymały odpowiednio ocenę 4,5 i 4 gwiazdki (na 5 możliwych). Dziękuję bardzo! Kolejna informacja: dzisiaj niestety byłem zmuszony kolejny raz przenieść oficjalną stronę Maxa 1 & 2 oraz RF na nowy, nieco wolniejszy, ale stabilniejszy i nie posiadający limitu transferu serwer. Niestety gower.pl, serwer na którym dotychczas leżały wspomniane strony dołączył do listy serwerów które zakończyły darmową działalność. A teraz milsza informacja. Najprawdopodobniej do końca tygodnia powinienem skończyć nowy programik nazwany przeze mnie Link Coder. Link Coder, przeszedł o wiele lepiej niż się tego spodziewałem wszelkie próby. Za pewne nazwa programu mówi wszystko, tak więc nie będę się rozpisywać za dużo o nim. Poczekajcie po prostu na ukończoną wersję :). Do końca roku ukaże się za pewne także nowa wersja Przypominacza. Niedługo, wprowadzę też kilka zapowiadanych jakiś czas temu zmian na stronie (mam nadzieję że wszystkie wyjdą na dobre ;). To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#69, 11 grudnia 2002
Witam! Dzisiaj skończyłem mały, przydatny każdemu webmasterowi (chociaż nie tylko) programik Link Coder. Właściwie zająłem się nim na życzenie, ale po drobnej rozbudowie i napisaniu dłuuugiego i bardzo szczegółowego pliku pomocy w końcu postanowiłem wrzucić go także na stronę. Zapraszam do ściągnięcia. Dzisiaj wprowadziłem kilka zmian zapowiadanych wcześniej. Po pierwsze jak zapewne zauważyliście znikł denerwujący popup zawierający reklamę. Trochę to kosztowało, ale przynajmniej miejsca na serwerze długo raczej mi nie zabraknie. Po drugie od dzisiaj możecie używać wygodniejszego i pozbawionego wszelkich popupów adresu www.aionel.net lub po prostu aionel.net. Wiele osób prosiło o jakiś znośniejszy adres no i proszę :). Przy okazji radzę nie zapominać niezmiennego, starego adresu www.republika.pl/programyaionela, który oczywiście nadal będzie działać, a który może się przydać w wypadku gdyby domena chwilowo padła. Oczywiście nic więcej nie uległo zmianie, a programy i gry są i będą nadal darmowe :). Niedługo zamieszczę mini-galerię otrzymanych od Was pocztówek, bo już kilka osób zaczyna się jej dopominać. Nowa wersja Przypominacza powinna się ukazać do końca roku. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!
#70, 16 grudnia 2002
Witam! Mały komunikat: bardzo prosiłbym wszystkie osoby, które pisały do mnie w poprzednim tygodniu a nie dostały odpowiedzi o ponowne wysłanie maili. Z powodu drobnych problemów z kontem pocztowym cała korespondencja z ostatniego tygodnia gdzieś się tajemniczo straciła. Przy okazji drobna informacja: kilka dni temu rozpoczęła się kolejna edycja projektu RC5, tym razem opatrzona liczbą 72. Więcej informacji na temat optymalnej konfiguracji klienta i zmian w stosunku do poprzedniej edycji projektu już niedługo. Niezorientowanych w temacie, zapraszam do przeczytania artykułu na temat RC5-64, oczywiście do znalezienia w dziale Artykuły. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.