Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część VI: #51 - #60
#51, 12 czerwca 2002
Witam! Dzisiaj kilka ciekawych informacji. Po pierwsze: w poniedziałek Programy Aionela zostały wyróżnione mianem Ciekawa Strona przez redakcję Web Reportera. Szczególnie spodobał mi się następujący fragment recenzji: "... wiele z tych małych programów potrafi skutecznie zastąpić większe, komercyjne buble". Kolejny raz przekonałem się, że ktoś dostrzega sens istnienia tej strony i tworzonych przeze mnie gier i programów - za co serdecznie dziękuję. Po drugie: nowy przydatny programik Linijka jest już na wykończeniu, właściwie to już kwestia jednego, dwóch dni. Linijka to jak sama nazwa wskazuje - ekranowa linijka, z dużą ilością użytecznych opcji, konfigurowalnymi skalami, możliwością ustawienia kolorów dosłownie wszystkiego (osobne kolory dla dwóch niezależnych skal, liczb, ramki, tła itd.). Ostatnio miałem bardzo mało czasu (szkoła i kilka innych nieprzyjemności), ale teraz mogę się zabrać do roboty. Na pierwszy ogień po skończeniu Linijki pójdzie Rozsyłacz. Nowa wersja będzie zawierać możliwość wyboru kodowania znaków (Win-1250 lub dowolny inny) - jest to opcja o którą najczęściej prosiliście, ponadto wybór rodzaju wysyłanej wiadomości (Plain Text, HTML, RTF lub dowolny inny), automatyczne dodawanie sygnaturek do wysyłanych wiadomości, oraz dodawanie załączników (małych, najprawdopodobniej do 5 kB, żeby nie przeciążać niepotrzebnie serwerów pocztowych). Rozsyłacz jest zdecydowanie programem, którego kolejna wersja jest najbardziej oczekiwana obecnie (szczególnie że serwis Webinside.pl zamierza używać go do rozsyłania newsletterów :)). Następnym programem który potrzebuje usprawnienia jest Przypominacz. W nowej wersji znajdą się takie opcje jak: wpisy bez konkretnej daty (pokazywane codziennie o ustalonej godzinie) oraz przypominanie potem (wyskakujący komunikat będzie mieć oprócz przycisku OK, także przycisk Pokaż później, wciśnięcie go spowoduje że wiadomość pokaże się znowu po pewnym czasie - dziękuję bardzo Marzenie za pomysł :)). Aha, no i wcześniej wspominany już błąd (z zamykaniem systemu) zostanie na pewno naprawiony przeze mnie. Kiedy uporam się z tymi programami, przyjdzie czas na dokończenie gry Puzzle, która programowo jest już właściwie gotowa, ale w wolnym czasie muszę jeszcze zrobić nieco skórek i wybrać kilka ładnych obrazków które będą dołączone do Puzzli. Przy okazji ogłaszam mały konkurs na nazwę gry Puzzle (bo Puzzle to tylko robocza nazwa), konkretna nagroda nie jest przewidziana, ale na pewno autor najlepszej nazwy trafi do creditsów, co poza tym - zobaczymy. Kiedy skończę Puzzle zrobię sobie wakacje - w końcu mi tez należy się :). W najbliższym czasie zrobię jeszcze malutkie poprawki kosmetyczne na stronie, zaktualizuje zapowiedzi, zrobię nowe bannery, buttony itd. To tyle, spodziewajcie się Linijki i innych programów niedługo. Wow, ale długi news :). Trzymajcie się ciepło. Pa!
#52, 19 czerwca 2002
Witam ponownie. Dzisiaj z lekkim opóźnieniem wreszcie skończyłem Linijkę. Ściągnijcie koniecznie ten mały użyteczny programik i napiszcie co o nim sądzicie. W końcu już prawie wakacje, możecie więc spodziewać się nieco rzadszych ale za to konkretnych aktualizacji. Trzymajcie się ciepło. Pa!
#53, 1 lipca 2002
Witam! Dzisiaj zaczęły się już prawdziwe wakacje, więc będą same dobre informacje :). Dzisiaj wrzuciłem wreszcie nową wersję Rozsyłacza oznaczoną numerem 1.50. Dodałem naprawdę dużo nowych opcji (nawet więcej niż tyle ile chcieliście ;)) i poprawiłem wszelkie błędy o jakich było mi wiadomo. Z nowości trzeba koniecznie wymienić: obsługę polskich znaków w najbardziej znanych standardach, obsługę typu wysyłanych wiadomości (np. Plain Text, HTML, RTF itd.), priorytety (niski, wysoki, normalny), załączniki, prowadzenie archiwum wiadomości, sygnaturki i wiele innych ciekawych i przydatnych opcji. Jeśli używałeś poprzedniej wersji, to ta na pewno Ci się spodoba! Zdecydowanie najważniejszą cechą programu jest to, że jest całkowicie darmowy nawet dla zastosowań komercyjnych. Pewna firma próbowała nawet go skomercjalizować, ale przedstawiła tak wredne i niekorzystne warunki, że musiałem odmówić - oczywiście z korzyścią dla Was. Druga sprawa, która bardzo mnie cieszy to gry zrobione w Text Games Makerze, które zaczęły do mnie napływać, co prawda tylko dwie ale za to jakie! Kiedy zostaną skończone na pewno zamieszczę je na stronie a przynajmniej linki do stron autorów. Kolejna sprawa: do projektu RC5-64 a tym samym do mojej drużyny dołączyła kolejna osoba, dziękuję bardzo! Przy okazji poprawiłem też dzisiaj banner i button żeby były ładniejsze :). Wyrzuciłem też guziczki stron które przestały istnieć i zaktualizowałem te które zmieniły adres. Najważniejsza rzecz: za miesiąc druga rocznica strony, a za około 10 dni licznik osiągnie magiczna liczbę 10000 odwiedzin, postaram się przygotować coś specjalnego, czego nie ma w dziale zapowiedzi. To tyle na razie, ściągnijcie koniecznie nową wersję Rozsyłacza a ja już zaczynam robić powoli obiecaną nowa wersję Przypominacza i wspomnianą małą niespodziankę. Trzymajcie się. Pa!
#54, 9 lipca 2002
Witam! Wczoraj licznik odwiedzin przekroczył magiczną liczbę odwiedzin 10000. Chciałbym tutaj podziękować wszystkim którzy przyczynili się do powstania tej strony, tego że przetrwała tak długo, wszystkim którzy tak często ją odwiedzają i innym którzy naprawdę na to zasłużyli mimo że ich wkład jest ważny ale niewidoczny bezpośrednio na stronie. Dzisiaj niestety nie ma niczego nowego, nie zdążyłem zrobić wspominanej niespodzianki, ale nie martwcie się na pewno będzie na drugą rocznicę powstania strony, bo tu już całkiem niedługo (7 sierpnia). Przy okazji tamtej okolicy będzie można się spodziewać sporego wysypu nowości. Jutro na stronę wrzucę nowa wersję Przypominacza, jeszcze ją nieco dotestuję. Po tym okresie może nie być dosyć długo aktualizacji gdyż po pierwsze zajmę się nieco bardziej pochłaniającymi czas rzeczami m.in. Virtual Puzzels, Fastpadem 2 i kilkoma nawet niewypisanymi w zapowiedziach rzeczami a po drugie może wreszcie uda mi się wyjechać na wakacje :). To tyle na razie, dziękuję i sam sobie gratuluję (bo nie ma kto inny ;)). Pa!
#55, 10 lipca 2002
Witam! Najnowsza wersja Przypominacza skończona czeka gotowa do ściągnięcia, nie zawiedźcie jej :). Dodałem dużo nowych opcji, tych o które najbardziej prosiliście i kilka, które uznałem, że mogą się przydać. Lista wszystkich usprawnień w pliku pomocy. Jak już wczoraj pisałem przez jakiś czas może nie być aktualizacji. Trzymajcie się. Pa!
#56, 19 lipca 2002
Witam! Dzisiaj kolejna wersja Przypominacza o numerze 1.31. Program wymagał poprawki ponieważ lista okoliczności była zapisywana dopiero przy zamykaniu systemu lub programu, dlatego gdyby system się zawiesił lub zamykanie programu zostało przyspieszone np. programem Zoom, lista okoliczności utraciłaby ostatnio dodane pozycje. Dlatego w nowej wersji po każdej modyfikacji listy (dodanie lub usunięcie okoliczności) dokonywany jest jej zapis. Jeśli używasz Przypominacza na co dzień powinieneś koniecznie ściągnąć nową wersję - oszczędzi Ci nerwów w wypadku nieoczekiwanego resetu itp. Dzisiaj posprzątałem także guziczki, popoprawiałem ich linki (jest też jeden nowy, kliknijcie jeśli chcecie) i uaktualniłem artykuł o RC5-64 (w nowym kliencie jest nieco inny sposób wyświetlania postępu). Jest także nowa sonda. Tak się złożyło, że mam dwie zaczęte pozycje (gra i program) i nie wiem, za którą zabrać się ostatecznie i skończyć ją jako pierwszą. Liczę na Waszą pomoc w sondzie (ostatnie dwie pozycje możecie uzasadnić dodając komentarz lub wysyłając do mnie maila z Waszym zdaniem). To tyle, na razie. Pa!
#57, 9 sierpnia 2002
Witam! Dzisiaj tylko króciutki news. Wczoraj minęły dokładnie dwa lata od utworzenia tej strony. Muszę tutaj pogratulować i podziękować wszystkim którzy: kiedykolwiek pomogli w jej tworzeniu, regularnie odwiedzają ją i napisali tak wiele miłych maili do mnie (czekam na więcej :)). Dziękuję bardzo! Największe podziękowania zostawiłem dla siebie samego bo bez mojej wytrwałości w rozwijaniu strony nic by z tego nie wyszło ;). Dopiero wczoraj wróciłem z nieco opóźnionego wyjazdu na wakacje, więc zapowiedziany update urodzinowy (rocznicowy) będzie nieco później (myślę że w przeciągu tygodnia). Obejrzałem sobie wstępne wyniki sondy i dla tych którzy chcieli by czegoś nie będącego na liście zapowiedzi zamieszczę przy następnej aktualizacji mały przydatny programik :). Nieznaczną przewagę w ilości głosów uzyskał Fastpad 2, tak więc po skończeniu wspomnianego programiku, zabiorę się właśnie za Fastpada 2, a potem za Virtual Puzzels. Z tego powodu przydało by się kilku testerów dla obydwu pozycji (bardziej dla FP 2), jeśli jesteście więc chętni - zapraszam do testów, kontakt na mail lub GG. Więcej szczegółów dotyczących FP 2 będzie już w następnym udate'cie. Planuję także kilka kosmetycznych zmian na stronie, m.in. utworzenie działu Artykuły gdzie obok artykułu o RC5-64 znajdą się także dwa inne, jeden o historii strony a drugi na temat programów jakich używam. Po co ten drugi? Otóż ostatnio otrzymuję dużo listów typu "jaki jest według ciebie najlepszy program do czegośtam", albo "czym zrobiłeś cośtam w czymśtam: ;). Teraz będzie gotowy wykaz programów jakich używam na co dzień (a przynajmniej większości, nieco prywatności też mi się należy :)), z dokładnym opisem, odnośnikami do stron gdzie je można znaleźć i przykładami gdzie i do czego ich użyłem. Nie żebym to robił z lenistwa nie odpowiadania na takie miale, bo zawsze chętnie odpisuję na każdy list, ale teraz będzie wszystko ładnie poukładane i będę mógł ewentualnie odsyłać kogoś do spisu. Ze strony zniknie też dział Zapowiedzi (być może na jakiś czas). Zdecydowanie za dużo programów wypisałem za jednym razem co po pierwsze: daje innym dużo pomysłów do hmm, powiedzmy że naśladowania, po drugie i tak na razie nie widać efektów pracy nad jakimkolwiek z większych programów i gier, więc nie chcę zbytnio robić apetytu na coś czego jeszcze nie ma :). Tak więc dział zapowiedzi być może powróci kiedy będą jakiekolwiek widoczne efekty (screeny, wersje beta itp). Aha, planuję także zrobienie osobnego działu Archiwum gdzie wyląduje stare archiwum i wszystkie obecne newsy, bo strona główna nieco koszmarnie się już ładuje. Wszystkich którzy oczekują na button na mojej stronie informuję przy okazji że nastąpi to gdy ją nieco odciążę graficznie (czytaj: wyegzekwuję od innych aby zredukowali objętościowo buttony). Jeszcze prawie bym zapomniał: strona została wyróżniona w katalogu Przydatne Programy (znaczek po lewej). Dziękuję bardzo! I jeszcze coś: widzicie ten banner na górze? Kliknijcie, nie pożałujecie :). To miał być krótki news?! Ops ;). Podsumowując: czekajcie do następnego update'u za jakiś czas, a na pewno będzie co zobaczyć, ściągnąć i nawet poczytać. Pa!
#58, 19 sierpnia 2002
Oto dzisiaj właśnie oficjalny update rocznicowy strony. Może powtarzam się (a raczej na pewno) ale po raz kolejny chciałbym podziękować wszystkim odwiedzającym stronę i życzącym mi dobrze: dziękuję :). Dzisiaj kilka zmian na stronie. Po pierwsze newsów zrobiło się już bardzo dużo więc zrobiłem osobny dział Archiwum (podzielony na dwie części) i je tam wpakowałem. Utworzyłem także dział Artykuły gdzie znalazł się wcześniejszy artykuł o RC5-64 i dwa nowe: jeden odnośnie historii strony i nie tylko (uwaga modemowcy, dosyć długi!), oraz drugi będący listą używanych przeze mnie na co dzień programów z dokładnym opisem, przykładem zastosowania i linkami do stron autorów. Zapraszam do lektury! Usunąłem także z wcześniej wyjaśnionych przyczyn dział Zapowiedzi. Na stronie pojawił się także nowy mały programik Ułamkowiec, zapraszam do ściągnięcia! Nie myślcie też, że zapomniałem o kursie Delphi, wręcz przeciwnie - zresztą jeszcze zobaczycie kiedyś :). Trzymajcie się ciepło. Pa!
#59, 25 sierpnia 2002
Poprawiłem dzisiaj wreszcie subskrypcję bo nie działała już od pewnego czasu. Zapraszam do zapisywania się, oczywiście tych którzy jeszcze tego nie zrobili. Niedługo (czytaj: zapewne po wakacjach) skończę bardzo ciekawy i przydatny program, jeszcze muszę dorobić kilka opcji i potestować. Jak dla mnie zapowiada się bardzo dobrze, mimo że nie jest skończony już korzystam z niego na co odzień :). Trzymajcie się ciepło. Pa!
#60, 29 września 2002
Witam! Mam nadzieję, że tęskniliście :). Dzisiaj napiszę o kilku ważnych rzeczach, proszę więc przeczytajcie tego newsa do końca mimo że jest bardzo długi. Po pierwsze wreszcie skończyłem nowy program, który nazywa się efektownie Rainbow Folders. Nie będę się rozpisywać za bardzo do czego służy bo na podstronie gdzie można go ściągnąć jest wszystko ładnie wytłumaczone, powiem tylko że bardzo przyspiesza korzystanie z komputera, nawet doświadczonym użytkownikom. Wiem bo sam używam :). Kolejny raz postawiłem nie na szybkość wydania programu ale na jakość, opłaciło się go sporo potestować, dzięki temu można powiedzieć, że nie zawiera błędów (chociaż zawsze się jakiś drobny grzyb gdzieś zapląta). W tym czasie napisałem też bardzo szczegółową pomoc do niego a nawet zangielszczyłem program (sam wykrywa język systemu operacyjnego i podmienia wszelkie teksty). Oczywiście nie tylko z tak długiego okresu testów programu wynikł brak aktualizacji przez ponad miesiąc. Z jakichś dziwnych przyczyn przez pewien czas nie miałem w ogóle dostępu do FTP, a jeśli miałem to wszystko tak się wlekło że strony bym i tak nie zaktualizował. Admin sieci osiedlowej coś tam wymyślał o przeciążaniu, ale nie będę wnikać w szczegóły. Teraz wszystko już działa. Oczywiście o całym fakcie wiedzieli wszyscy subskrybujący stronę, więc to kolejny powód aby się zapisać, w wypadku jakiejś awarii, która uniemożliwiałaby mi aktualizację lub innych dziwnych zdarzeń będziecie wiedzieć o wszystkim od razu. Dlatego jeszcze raz zachęcam do zapisania się do subskrypcji. Następna ciekawa sprawa: w tym miesiącu Max 2 pojawił się na 3 nowych stronach: Online-Hry, GameHippo.com oraz Pliki.pl. Z jednej strony bardzo mnie to ucieszyło a z drugiej pierwszy raz w historii strony doszło do wyczerpania limitu przesyłu danych na stronie Maxa 1 & 2 (www.max.k7.pl) i to już przez pierwsze 10 dni miesiąca!. Jeśli podzielimy 2 GB limitu transferu przez 2 MB objętości gry to okazuje się, że ściągnęło ją w poprzednim miesiącu ponad 1000 osób. Limit transferu zostanie zresetowany w następnym miesiącu (czyli już po jutrze) i dalej będzie można ściągać Maxa 2. Za wszelkie kłopoty przepraszam! Jednocześnie strona angielska mojego nowego programu (www.rainbowfolders.k7.pl) nie będzie działać jeszcze przez dwa dni gdyż znajduje się na tym samym koncie co strona Maxa 2. Na razie program można spokojnie ściągnąć ze strony na której właśnie jesteś :). Dobrze, będę już kończyć tego gigantycznego newsa i jeszcze wspomnę że poprawiłem dział O mnie, dorzuciłem nowy screen z najwcześniejszego wyglądu strony do artykułu Dwa lata minęły. W najbliższym czasie, no może nie najbliższym ale gdzieś koło listopada, będzie mała reorganizacja strony która mnie trochę będzie kosztować. Po pierwsze zyskam dużo miejsca na serwerze, nie będzie już żadnych popupów i będę mieć własną... co? A zresztą sami zobaczycie :). Absolutnie nic to Was nie będzie kosztować a programy i gry pozostaną darmowe - wszystko sfinansuję z uzbieranych przeze mnie pieniędzy oraz pieniędzy otrzymanych dobrowolnie od tych którym spodobały się moje programy (głównie z zagranicy). Na razie zapraszam do ściągnięcia nowego programu RF, a w późniejszym terminie będzie można się spodziewać Fastpada 2 (z sondy wynika że właśnie tym powinienem się teraz zająć) i nowej, lepszej wersji Przypominacza. Kiedy będzie więcej miejsca przeniosę też wszystkie buttony na mój serwer i strona będzie zdecydowanie szybciej ładować się, szczególnie że i tak już nieco zoptymalizowałem stronę pod względem graficznym. Trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.