Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część V: #41 - #50
#41, 3 lutego 2002
Witam ponownie, mam nadzieję że nie zanudziliście się za bardzo :). Nie powinno być zresztą tak biorąc pod uwagę fakt, że niedawno była premiera Maxa 2. Jeszcze go nie masz? Lepiej szybko zobacz dział Download :). Dzisiaj będzie typowo informacyjny update. Troszkę planów mam na przyszłość, ale najważniejsze z nich to: nowa wersja Fastpada i gra Win Maze Craze. Jako, że dawno nie wypuściłem nowej wersji Fastpada w najnowszej wersji postaram się upchnąć wszystko o co prosiliście, a będzie to przede wszystkim: autozapis (co określony czas), system porady dnia, kodowanie ROT-13 (całkiem znany algorytm, często stosowany do szybkiego i prostego szyfrowania gdy nie wymagane jest hasło), usuwanie polskich znaków z tekstu (a konkretnie zastępowanie ich odpowiednikami bez ogonków :), oraz ulepszona obsługa wiersza poleceń. Pewnie jednak o wiele bardziej ciekawi Was mój nowy projekt gry - Win Maze Craze. Jak sama nazwa wskazuje będzie to kolekcja labiryntów zarówno do przechodzenia na czas w jedną osobę jak i do ścigania się z drugim (żywym :)) graczem w trybie gry dwuosobowej. Do gry będzie dołączony edytor i jak dobrze pójdzie to będą nawet zmienialne skórki. Nie będzie to na pewno tak rozbudowana gra jak np. Max 2, ale podejrzewam, że powinna być miłym przerywnikiem do którego można co jakiś czas zasiąść. Jeszcze mała ciekawostka, cała gra będzie wykonana w Delphi a nie w TGF, co bynajmniej nie znaczy, że przerzucam się na tworzenie gier w Delphi, ale po prostu bardzo chciałem spróbować swych sił w tej materii. Data wydania, jeszcze nie znana, ale właśnie rozpoczęły się dla mnie ferie i podejrzewam że jest duża szansa na skończenie tej gierki przed końcem wolnego. Na koniec jeszcze mała ciekawostka: strona została odwiedzona w styczniu aż 640 razy! Raduje się duch i serce moje ;). Oby tak dalej: wchodźcie, oglądajcie, ściągajcie i nie zapominajcie o wpisie do księgi gości. Dziękuję i żegnam.
#42, 8 lutego 2002
Witam! No i jak wam się podoba nowa szata graficzna serwisu? Zagłosujcie koniecznie w sondzie po prawej stronie. Dzisiaj wydałem kolejną oznaczoną już symbolem 1.75 wersję Fastpada, umieściłem tu wszystkie opcje o jakie prosiliście. Teraz mogę się zająć pracami nad nową grą - Win Maze Craze. Wszelkie uwagi kierujcie mailem prosto do mnie, nie zapomnijcie się także wpisać do księgi gości.
#43, 3 marca 2002
Witam po drobnej przerwie. Strona nadal funkcjonuje jak widać ;). Ale niestety ostatnim czasem nałożyło się kilka czynników (m.in. szkoła), które mniej lub bardziej spowolniły prace nad czymkolwiek. Na razie do odwołania przerwałem prace nad Win Maze Craze, za to miałem czas zacząć i (skończyć :) inny program: Przypominacz - jeśli często zdarza Wam się o czymś zapomnieć musicie go mieć. Co dalej będę robić, to tajemnica ale mogę powiedzieć, że w granicy tygodnia lub dwóch będzie mała niespodzianka :). Na razie tyle.
#44, 22 marca 2002
Witam wszystkich po nieco dłuższej przerwie. Przerwa taka nie pojawiła się bez powodu i sugeruje, że niedługo będzie kilka nowości. Z ważniejszych rzeczy wymienię m.in. Text Games Maker (TGM) - zestaw do tworzenia gier tekstowych, bez absolutnie żadnej znajomości programowania, zrobisz szybko, łatwo i przyjemnie rozbudowaną grę tekstową. TGM jest już prawie skończony i za góra dwa tygodnie powinien pojawić się na stronie. Następną rzeczą jest czcionka Kropeczki, którą to robię już prawie dwa miesiące i niedługo powinna także trafić na stronę. Rozpocząłem tez pracę nad małą i przyjemną gierką, opartą o klasyczny już pomysł w którą będzie można pograć online bezpośrednio na stronie, ale to dopiero za jakiś kawałek czasu. Przy okazji przygotowuję kolejną edycję komponentów do Delphi i kilka innych programików, ale to już tajemnica. Poczytajcie także w dziale Download > Max 2, o osiągnięciach Maxa 2, bo jeśli kupujecie Entera to pewnie wiecie, że właśnie na CD 4/2002 pojawił się Max 2 :). Wpadajcie często, a może trafi się akurat update :). To tyle, na razie. Trzymajcie się.
#45, 2 kwietnia 2002
No i wreszcie nowy program. Disk Substitute potrafi zastąpić kilometrowe ścieżki dostępu łatwymi aliasami, ściągnijcie go jak najszybciej (w dziale Pozostałe)! Już niedługo TGM, jeszcze tylko skończę pisać pomoc, która jest naprawdę szczegółowa, jak przystało na rozbudowany program. Trzymajcie się. 
#46, 12 kwietnia 2002
Witam! Text Games Maker wreszcie skończony - ściągnijcie go jak najszybciej używając linku po lewej stronie. TGM zawiera rozbudowaną pomoc, której zrobienie trwało naprawdę długo. Sam program został skończony jakiś miesiąc temu ale musiał przejść wnikliwe testy. TGM jest najbardziej rozbudowanym tego typu polskim darmowym programem (oglądałem dokładnie konkurencję, oczywiście liczę tylko programy do tworzenia gier w 100 % tekstowych). Jako że mam dość dużo planów, co do kolejnych moich produktów, następnym razem zamieszczę ankietę aby przekonać się czego najbardziej chcieli byście. Przy okazji chciałem dodać, że bardzo cieszy mnie wzrastająca odwiedzalność (czy to neologizm?) strony :). Ostatnio dosyć mocno przekręcił się licznik, a wyniki sondy wskazują że przybywa dużo nowych osób chętnych do korzystania z moich programów i gier. Na koniec jeszcze jedna sprawa: firma Albion, wyda Maxa 2 na płytce wraz z innymi wartościowymi grami. Zapowiadana cena płyty to +/- cena nośnika! Nie reklamując tu niczego sądzę że warto się szarpnąć. To już wszystko, nie zapomnijcie ściągnąć TGM, wszelkie pytania kierujcie do mnie mailem, lub na GG. Trzymajcie się cieplutko :).
#47, 29 kwietnia 2002
Witam! Kolejny update, który daje Wam nowy stuff do ściągnięcia. Tym razem jest to ciekawy wygaszacz ekranu Deformator. Ma rozbudowaną konfigurację i korzysta dla uzyskania maksymalnej prędkości z systemu DirectX. Szukajcie linku po lewej. Nazbierało się już kilka wygaszaczy więc zrobiłem na nie osobny dział w sekcji Download. Ponieważ mam bardzo dużo planów co do nowych programów i gier i sam nie mogę zdecydować się co robić najpierw mam mały plan :). Wszyscy którzy zapisali się do subskrypcji otrzymają niedługo maila z krótkim projektem gier i programów, następnie bazując na Waszych opiniach zabiorę się za robienie czegoś dalej. Mimo to nadal pracuje nad czcionką Kropki. Nie zapomnijcie ściągnąć wygaszacza i trzymajcie się. Pa!
#48, 10 maja 2002
Witam ponownie. Dawno nie było update'ów informacyjnych więc wreszcie sobie mogę pozwolić na taki :). Jakiś tydzień temu wszyscy zapisani do subskrypcji otrzymali wykaz tego nad czym będę niedługo lub obecnie pracuję. Za około tydzień będzie może jakiś większy update: zamieszczę rozbudowaną wersję wspomnianej listy dostępną dla wszystkich. Kończę już czcionkę Kropki więc niedługo powinienem ją też wrzucić. Przy okazji ostatnio zacząłem robić nowy program/grę/zabawkę Puzzle. W planach mam dość dużo ale na razie można przeciągać dowolnie puzzle, jest podgląd, zliczanie dobrze i źle położonych puzzli, możliwość wczytania dowolnego obrazka (obsługiwanych 6 formatów na razie), ładne zmniejszanie zbyt dużych obrazków (jakość jak w profesjonalnych programach graficznych) i kilka innych bajerów. Niestety ostatnio rozkraczył mi się komp i straciłem całą moją korespondencję :(. Jeśli kiedykolwiek do mnie pisałeś, odezwij się! Zawsze jestem otwarty na wszelkie uwagi co do tego co robię. Jeżeli masz pomysł na jakiś program, grę, jak usprawnić działanie strony, lub chcesz o cokolwiek zapytać - pisz, po to tu jestem żeby odpowiadać na maile :). Jeszcze parę spraw. Po pierwsze any.pl się wycwanił i przy wejściu na stronę z adresu www.pa.any.pl pokazuję się dodatkowy popup, a na dodatek coraz częściej serwer any.pl jest tak zapchany że w ogóle nie przekierowywuje na stronę. Rozwiązanie tymczasowe: wchodzić bezpośrednio przez pełny adres czyli: www.republika.pl/programyaionela, a ja jak najszybciej postaram się znaleźć jakiś dobry przekierowywacz :). Druga rzecz: ostatnio parę osób zaproponowało mi napisanie kursu Delphi. Wydaje się to być bardzo dobry i świeży temat ze względu na to że Borland wypuścił Delphi 6 PE, trochę pociętą ale za to w pełni sprawną edycję Delphi dla celów niekomercyjnych (można pisać tylko aplikacje na licencji Freeware). Wyraźcie swoją opinię w nowej sondzie, tam po prawej :). A i jeszcze jedno, niedługo dołożę dział o RC5, sądzę że jest to godne zainteresowania przedsięwzięcie, które popularnością nie dorasta jeszcze SETII do pięt. Jeśli nadal jeszcze nie wiesz czym jest RC5 to niedługo się dowiesz z tej strony :). OK, to na razie tyle: mailujcie, głosujcie, wpisujcie się do księgi gości, a już niedługo wpadnie coś ciekawego. Pa!
#49, 18 maja 2002
Witam :). Dzisiaj tylko kilka drobnych informacji. Czcionka Kropki jest już skończona ale dla pewności testuję ją pod kilkoma programami graficznymi, edytorami tekstu itp. Powinienem ją wrzucić w ciągu najbliższego tygodnia, tak samo zresztą jak artykuł o RC5, który właśnie piszę. Jak dobrze pójdzie to za około tydzień wystartuje dział Zapowiedzi zawierający listę programów i gier nad którymi pracuję, z aktualnym orientacyjnym postępem prac i screenami o ile to konieczne. Widzę że wyniki sondy kształtują się tak jak to sobie wyobrażałem, a więc za jakiś czas pierwsza część kursu Delphi, całkowicie od podstaw. Mam kupę innych rzeczy do roboty ale postaram się coś wyskrobać z dużą ilością przykładów, screenów itp. Jak już wcześniej pisałem any.pl padł na dobre, ale za to od dzisiaj można korzystać z dwóch innych przekierowywań na moją stronę: www.aionel.tk i www.pa.vel.pl. Oba serwery są dosyć stabilne i szybkie. Oczywiście możecie też używać tradycyjnego adresu www.republika.pl/programyaionela. No, trzymajcie się a już naprawdę niedługo będzie prawdziwy update.
#50, 26 maja 2002
Witam wszystkich kolejny raz. Dzisiaj wreszcie prawdziwa aktualizacja. W dziale Inne znalazła się wreszcie czcionka Kropki. Ściągnijcie ją czym prędzej, w końcu to efekt ponad miesięcznej pracy :). Skończyłem także artykuł o Projekcie RC5 oraz listę programów i gier nad którymi obecnie pracuję. Przeczytajcie koniecznie, linki po prawej stronie :). Nie zdziwcie się tylko długością listy zapowiedzi, naprawdę jest tego sporo. Aha, od dzisiaj znowu powinny działać przekierowania www.pa.any.pl i www.max.k7.pl. Napiszcie do mnie co o tym wszystkim sądzicie, wyraźcie swoją opinie na temat czcionki, propozycji programów i gier, wpiszcie się do księgi gości jeśli tego jeszcze nie zrobiliście. To tyle, trzymajcie się ciepło. Pa!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.