Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część II: #11 - #20
#11, 18 kwietnia 2001
Święta, święta i po świętach... Niestety nie ma teraz nic nowego, ale zapowiadam że prace nad grą Fast Ball 2 idą pełną parą. Naprawdę będzie w co pograć. Może ktoś chciałby zrobić parę poziomów do gierki (grafika + design), chętnie posłucham (poczytam) propozycji co trzeba by zmienić w stosunku do części pierwszej, więc piszcie. Już teraz mogę powiedzieć że piłka będzie się "kleić" do paletki po stracie życia, a kierunek zostanie wyzerowany. Będzie też drobna zmiana z niespodziankami, które będą wylatywać z oznakowanych (lub nie, jeszcze nie wiem) cegieł, w każdym razie i tak trzeba będzie złapać je po trafieniu w cegłę. Aha, tym razem grafika będzie w o wiele lepsza (bo moja :)), a i odgłosy miło popieszczą Wasze uszy. Może niedługo będzie demko (chyba, że wolicie poczekać na pełną wersję). Chciałbym także aby gra była elastyczna - tzn. jeśli ktoś zrobi jakiś level (najlepiej zestaw 5-10 sztuk) wyjdzie nowa wersja z nimi dołączonymi (czyli żadna wersja nie będzie w 100 % ostateczna). Ale długi news... To na razie tyle. Bye!
#12, 28 kwietnia 2001
Drobne zmiany graficzne na stronie. Teraz tekst przesuwa się nad tłem, a tło nie bije aż tak po oczach. Za tydzień Pytanie X i nowa wersja Obcego. Co do grafiki w Fast Ball 2, to wygląda na to że wcale nie będzie mojego autorstwa, ale gra wyjdzie na tym zdecydowanie lepiej. To tyle na razie, trzymajcie się.
#13, 5 maja 2001
Tym razem możecie sobie ściągnąć nową wersję gry Obcy, w nowej szacie graficznej i co najważniejsze zoptymalizowaną. Plik ZIP zmniejszył się z 1,26 MB do 432 kB! Jest też nowe konfigurowalne wredne jak zwykle Pytanie X, które tym razem nie olewa kolorów Windowsa, chodzi szybciej i nie może być już oszukane z pomocą klawisza Tab, który w większości tego typu programów psuje zabawę. Jak dobrze pójdzie to za tydzień, jak zwykle będzie coś nowego. Tym razem ciekawy programik Tray Start, odpalający inne aplikacje - zresztą sami zobaczycie. To tyle. Bye!
#14, 12 maja 2001
Witam ponownie. Tym razem miał być Tray Start, ale tak jakoś wyszło że nie miałem czasu go dokończyć. Za to w wolnym czasie pomiędzy tworzeniem Fast Ball 2 i Tray Start zrobiłem ciekawy programik do odtwarzania (i edycji) muzyki (o ile można to tak nazwać) w formacie SM. Musicie zobaczyć! Za tydzień jak dobrze pójdzie to będzie Tray Start, a niedługo FB 2. To tyle. Bye!  
#15, 19 maja 2001
Dzisiaj tylko nowa wersja SMP (patrz poprzednia aktualizacja), nieco usprawniona. Mam drobny kłopot z aplikacją Tray Start, ale za tydzień wszystko powinno być OK. Trzymajcie się.
#16, 26 maja 2001
Tak jak obiecałem dzisiaj przyjazny programik Tray Start. Oprócz planowanej podstawowej opcji kilka bajerów. Polecam! Za tydzień może nie być aktualizacji, ale nie przejmujcie się FB 2 jest w czasie produkcji, a jeśli dobrze pójdzie to niedługo będzie Fast Pad SE. Bye!
#17, 16 czerwca 2001
Witam ponownie! Tym razem podrzuciłem całkiem fajny programik Kolorowanka. Na stronie głównej mogliście poczytać o magicznej liczbie unikalnych 2000 odwiedzin. Oczywiście nie spocznę na laurach. Niedługo FB 2 i (uwaga!) Max 2. Przewidywana specyfikacja FB 2: 10 poziomów w każdym zestawie, na początek 2 zestawy, zmienianie skór w czasie gry, masa bonusów na każdym poziomie, muzyka w MODach, naprawdę dobra grafika (PSP 7 + TM 32), użycie antyaliasingu do wygładzenia obiektów, pełne udźwiękowienie. Na razie nic o Maxie 2 nie piszę bo sam dużo nie wiem, mam 5 poziomów, ale jak ktoś jest ciekawy to mogę mu podesłać :) Z góry zaznaczam że będzie lepsza grafa + pełna muzyka i odgłosy. Ale co dalej, niedługo się zobaczy. Na razie tyle.
#18, 2 lipca 2001
Dzisiaj tylko poprawiłem parę rzeczy na które zwracaliście uwagę. Jest nowy bannerek i poprawka w O autorze. FB 2 już niedługo na stronie, ale dopiero kiedy go totalnie skończę. Nie chciałbym żeby wszyscy wszystko przeszli w wersji beta, a potem narzekali, że w sumie nie ma nic nowego w pełnej wersji, mimo że dużo się zmieniło (tylko nie chciało im się sprawdzić tego). Na razie tyle. Bye!  
#19, 6 lipca 2001
Witam ponownie! Dzisiaj chciałem tylko zakomunikować kilka rzeczy. Po pierwsze FB 2 będzie już naprawdę za kawałeczek czasu (jeszcze dopieszczam). Po drugie: błagam nie proście tak o demko Maxa 2. Pisałem że dopiero zacząłem i tak jest, nawet nie mam do końca co przesłać (chociaż parę osób i tak dosłało mini-demko). Po trzecie ta strona znalazła się pod patronatem Republiki WWW, a to znaczy że miejsca na FB 2 na szczęście nie zabraknie (około 3 MB) i jak najdłużej to możliwe stronki nie zamierzam przenosić nigdzie. Jeszcze jedna drobna sprawa: tajemnicze skróty z przedostatniego newsa: PSP to oczywiście Paint Shop Pro, a TM to Texture Maker :). To tyle, to był na 100 % ostatni update przed zamieszczeniem FB 2, a to znaczy że Fast Ball 2 zagości w Waszych domach już niedługo. Trzymajcie się! Pa!  
#20, 4 sierpnia 2001
Witam po lekkiej przerwie. Dzisiaj symboliczne urodziny strony. No tak, to już rok minął. Nie ma co się rozczulać :). Na tą specjalna okazję na stronie pojawiło się 5 nowości: Fast Ball 2 - druga część znakomitego (według Was :)) klona Arkanoida, z ciekawostek m.in. muzyka w MODach oraz możliwość zmiany skór, FB2 Edit - edytor poziomów do FB, Fastpad X - całkowicie przepisany w Delphi edytor plików tekstowych zawierający podstawowe funkcje Notatnika jak i kilka bajerów, Zgadywanka - kolejna prymitywna gra napisana pod DOS i uzupełniająca zestaw DOS 4, Speaker Music DLL - plik DLL pozwalający wydawać dźwięki z PC Speakera w Windowsie 95/98/ME, do użycia np. w Delphi czy TGF, Super Kolory - ostatnia i najlepsza wersja wygaszacza Kolory, w pełni konfigurowalna dzięki plikowi INI. Zmieniłem też zupełnie wygląd strony, cała grafika jest teraz mojego autorstwa. Mam nadzieję że Wam się podoba. No to zajmijcie się nowościami, a ja może wreszcie zrobię sobie wakacje. Jeśli chcecie wiedzieć o jakichkolwiek nowościach w przyszłości zapiszcie się na mailing-listę. To by było na tyle. Bye!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.