Programy Aionela
Solidne, darmowe oprogramowanie dla każdego
www.aionel.net
GłównaMisjaAktualizacjeHistoriaObjaśnieniaPodziękowaniaMapa
Wstęp ProgramyGryWygaszacze CzcionkiWtyczkiSkórkiProgramowanieInne
ArtykułyFilmyD.netPocztówkiKrówki
O mniePublikacjeNagrodyUżytkownicyKontakt
ŁączaKsięgaSonda Kanał RSS
Archiwum aktualizacji
Część I: #1 - #10
#1, 4 stycznia 2001
Witam w nowym stuleciu. Tym razem ze strony wypadły chwilowo programy Muzyka i Muzyka - Kreskówki, szykuję nową wersję. Planuję przenośne okno, nową ikonę, instalator i co najważniejsze: dużo nowych midików. Już niedługo nowa wersja gry Fast Ball, tym razem w pełnym udźwiękowieniu i z profesjonalnym plikiem pomocy. Dźwięk na starszych komputerach może się nieco krzaczyć, więc jeśli ktoś chce, jest jeszcze wersja bez dźwięku (w grze wyłącza się go kombinacją Ctrl + S). Pojawił się także program Fastpad w wersji 2.00 - nowy wystrój, profesjonalne guziczki, obsługa Audio CD, plik pomocy z dokładnym opisem funkcji i świetny instalator. Programiki dosowskie: Temperatura, Wąż, Wyścig i Rpong zostały spakowane razem i tworzą teraz zestaw zwany DOS 4. Wystrój strony także nieco się zmienił. Teraz zamiast ramki, która Wam się nie podobała, w dziale Download są estetyczne guziczki. Na stronie wreszcie pojawił się plik cncs32.dll, którego brak uniemożliwiał pracę programów z tej strony na różnych komputerach. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to niedługo pojawi się na tej stronie doskonała gra będąca klonem Metal Slug pod tytułem Max. Na razie trwają beta testy i negocjacje mające na celu użycie w grze postaci ze słynnej gry Bazooka Jim. Wspomnę także, że na stronie fabryka.gamez.pl mam swój dział traktujący o tworzeniu gier w programie The Games Factory. Na razie, trzymajcie się ciepło.
#2, 13 stycznia 2001
Tym razem dostajecie grę Fast Ball z dźwiękiem, tak jak obiecałem. Jest jeszcze druga wersja programu Kostka (zapomniałem napisać o tym ostatnio). Program Muzyka 2 dostępny będzie już niedługo, ale niestety sprawa Maxa nieco się skomplikowała i jego wydanie zostało przełożone na około połowę lutego. To tyle na dzisiaj. Bye! 
#3, 2 lutego 2001
Nowa wersja programu Muzyka. Lepsza szata graficzna i bajery jakie chcieliście oglądać. Niedługo nowa wersja wygaszacza Kolory, a potem będzie rządzić tylko Max. Bye!
#4, 4 lutego 2001
Tym razem nowa wersja wygaszacza Kolory - kreślącego linie bezpośrednio na pulpicie. Poprawiłem też łącze do programu Muzyka 2 (mój błąd). Oto przewidywana specyfikacja gry Max: 25 zwykłych poziomów, 5 bossów, 5 światów, 3 dodatkowe poziomy w osobnym świecie, ? poziomów ukrytych, obsługa haseł (po każdym bossie), wbijająca w ziemię grafika (w porównaniu do reszty moich gier :)), klimatyczna muzyka na poziomie, użycie antyaliasingu do wygładzenia obiektów, obsługa dwóch języków (PL i GB). I co, podoba wam się? Tak, no to już nie długo poczekacie. Trzymajcie się ciepło. 
#5, 3 marca 2001
Witam ponownie. Z góry zaznaczam że tym razem nie ma nic nowego! Ta aktualizacja ma na celu jedynie doinformowanie Was. Pierwsza sprawa - Max. Są trzy wiadomości: dobra, zła i neutralna. Zacznę od dobrej: jest o wiele więcej poziomów niż miało być, a jako ukryta mini-gierka posłużył stary ale niewyświechtany pomysł, jaki - zobaczycie! Teraz wiadomość neutralna: gra będzie w 17 milionach kolorów. Dobrze to czy źle? Z jednej strony dobrze bo całość będzie wyglądać lepiej, z drugiej zła bo posiadacze starszego sprzętu stracą. Może zrobię wersję specjalnie okrojoną dla starszosprzętowców? Napiszcie co o tym uważacie. Nie zaślińcie się za bardzo - 17 milionów wcale nie oznacza super kolorystyki (zajmowało by to za dużo miejsca) tylko grę w 256 kolorach (tak naprawdę tylko mini-gierka jest w 17 milionach) z gradientowymi tłami :(. Co to jest gradient? To płynne przejście między dwoma kolorami (w 17 milionach niesamowicie płynne - efekt totalnie kopie ;)). No i jeszcze została wiadomość zła Maxa jeszcze oficjalnie nie ma. Wersja do beta testów (dzięki wszystkim!) nie posiadała: menu, ekranu początkowego, creditsów itp. Dorobienie tego, napisanie helpa i sprawdzenie całości nieco jeszcze zajmie, więc czekajcie bo nie znacie dnia ani godziny ;). Konkretnego terminu nie ma, były dwa i nie wyszło. Po prostu kiedyś się pojawi i już. No, teraz sprawa druga. Pracuję nad kilkoma projektami, ale na razie nie będę zdradzać niczego konkretnego. Jedyna pewna rzecz to ta, że Fastpad 3.00 kompletnie przepisany w Delphi jest już we wczesnej fazie produkcji... Trzecia i ostatnia. Wielkie sorry dla Robba (który wszystkim rządzi na fabryka.gamez.pl) i wszystkich oczekujących na następna dawkę wskazówek do TGF. Ostatnio totalnie przygniotła mnie praca, ale niedługo dostaniecie na 100 % coś specjalnego! Na razie to tyle. Bye! 
#6, 17 marca 2001
Jest już Max! Na razie w wersji beta, więc dokładnie przeczytajcie wszystko przed instalacją. Wszelkie błędy szybko zgłaszajcie na mojego maila. Niedługo będzie totalna przebudowa strony więc uzbrójcie się w cierpliwość. Trzymajcie się ciepło (mimo tego, że i tak już jest gorąco :)). 
#7, 22 marca 2001
Niestety pełna wersja Maxa dostępna będzie dopiero 31 marca (sobota). Wyjaśnienie drobnego byka: hasła do poszczególnych światów to nazwa świata bez polskich znaków i spacji. I nie pytajcie już więcej o to :). Niedługo zmiany (na lepsze rzecz jasna) w grafice strony oraz nowy dział FAQ żeby Was nie męczyć tyloma wysyłanymi mailami. Wszelkie błędy w Maxie możecie zgłaszać jeszcze tydzień, nie zapominajcie dołączyć także imienia i nazwiska lub ksywki, a na pewno znajdziecie się w creditsach lub nowym pliku Readme. Bye! 
#8, 24 marca 2001
No i jak wam się podoba nowy wystrój? Jest nowa kolorystyka (niebieski + żółty = rulez!), logo, przyciski, guziczek i kilka innych bajerów (m.in. łącza do innych stron prowadzą do nowych okien). Pojawiły się też nowe łącza w dziale Linki, a i Download jest dużo wygodniejszy (każdy program ma własną podstronkę z opisem, dzięki czemu w głównej części Downloadu nie czeka się na doczytanie obrazków pozycji nieinteresujących Was). Nieco poprawiłem też estetykę strony (podkreślające się łącza), a żeby wstawić mój guziczek jest już gotowy kod. Za tydzień pełna wersja Maxa, a niedługo konfigurowalne Pytanie X i być może coś specjalnego. Trzymajcie się. Bye! 
#9, 31 marca 2001
Już jest następna wersja Maxa, znowu nieostateczna... Poprawiłem tonę błędów i nieco grafikę, za tydzień/dwa pełna wersja, wreszcie... 
#10, 7 kwietnia 2001
Wreszcie pełna wersja Maxa - koniecznie zobaczcie! Ze względu na okazję jest też śliczny wygaszacz Pisanki. Bye!

Copyright (c) 2000 - 2014 Piotr Chodziński. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zbudowane z poprawnym wykorzystaniem: XHTML 1.0 Strict, CSS 2.1, RSS 2.01, jQuery 1.52.
Polskie znaki kodowane w standardzie ISO-8859-2. Współpracuje z każdą nowoczesną przeglądarką.